Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Siedlecka Caritas dziękuje za żywność

Ponad 13 ton żywności z długim terminem ważności podarowali darczyńcy na terenie diecezji siedleckiej podczas XXI edycji ogólnopolskiej zbiórki żywności „Tak, POMAGAM!”. – Jesteśmy bardzo wdzięczni. Mieszkańcy i w tym roku pokazali, że bardzo bliski jest im los osób potrzebujących – mówi ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej. Zbiórka odbywała się 3 i 4 grudnia 2022 r.

W imieniu naszych podopiecznych, do których trafi wsparcie, dziękuję zarówno wszystkim darczyńcom, jak i wolontariuszom – za zaangażowanie, poświęcenie czasu i każdy podarowany produkt. Taka forma wsparcia jest ważna, bo żywność stała się droga, a wiele osób samotnych i rodzin ma skromne środki na życie. Po wykupie leków, opłaceniu rachunków, pozostaje niewiele – mówi ks. Paweł Zazuniak.

Akcja „Tak, POMAGAM!” przeprowadzana jest dwa razy w ciągu roku – przed Wielkanocą i Świętami Bożego Narodzenia. Na terenie części województw mazowieckiego i lubelskiego, na których znajduje się diecezja siedlecka, włączyło się w nią w grudniu blisko 1200 wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas, Parafialnych Zespołów Caritas oraz dwóch Centrów Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach i Białej Podlaskiej.

Produkty trafią do najbardziej potrzebujących przed Świętami Bożego Narodzenia, część darów zostanie przekazana w późniejszym terminie, w ramach pomocy doraźnej.

materiał: Caritas Diecezji Siedleckiej
tekst, zdjęcia: Anna Nowińska Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama