Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Biała Podlaska: Wernisaż wystawy podopiecznych Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel” (galeria)

W Bialskim Centrum Kultury w Białej Podlaskiej, 14 grudnia, odbył się wernisaż wystawy podopiecznych Pracowni Grafiki Komputerowej "Piksel". W wystawie pt. „Piękno Lubelszczyzny w sztuce z Piksela" mogliśmy zobaczyć prace autorstwa: Lilianny Rudzkiej, Mai Tekielak, Natalii Grzechnik, Heleny Sacharuk, Zuzanny Rudzkiej.

Młode artystki podjęły próbę przedstawienia Lubelszczyzny w technice grafiki komputerowej i filmu animowanego. Ich prace podziwiać można do końca stycznia 2023 roku.
Spotkanie było również okazją do podsumowań 3 letniej pracy i zapoznania się z twórczością i sukcesami wszystkich Pikselowiczów, którzy uczestniczą w zajęciach pod okiem Lilli Wielgan-Michaluk.

Dzieci i młodzież wiele swoich prac od września br. wykonuje na nowych tabletach, na których zakup decyzją Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk z budżetu miasta przeznaczono dotacje w wysokości 12 tysięcy złotych.

Nowy sprzęt służy młodym artystom z „Piksela” do rozwoju ich talentów graficznych, filmowych, a także edukacyjnych z dziedziny historii sztuki, dzięki czemu mogą promować Miasto Biała Podlaska w wielu konkursach na szczeblu międzynarodowym czy ogólnopolskim.

Serdecznie gratulujemy artystom i instruktorce!

Warto dodać, że autorki prac do wernisażu są tegorocznymi stypendystkami Marszałka Województwa Lubelskiego w kategorii Najmłodszy Twórca Kultury.

 

materiał: Bialskie Centrum Kultury w Białej Podlaskiej
zdjęcia: Katarzyna Tekielak
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama