Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Nowa nieoznakowana Kia w bialskim taborze policyjnym

Komenda Policji w Białej Podlaskiej wzbogaciła się o nowy nieoznakowany samochód marki Kia Sportage, który jest jednym z jedenastu pojazdów oddanych do użytku jednostek na terenie województwa lubelskiego.

Z oddanych do użytku jedenastu nowych radiowozów marki Kia Sportage, marki Hyundai Kona electric i Volkswagen Crafter siedem zostało pozyskanych dzięki wsparciu jednostek samorządu terytorialnego, natomiast trzy elektryczne pojazdy dofinansował WFOŚiGW w Lublinie. Są to zarówno radiowozy oznakowane służące do typowej pracy patrolowej na drodze, jak i te nieoznakowane.

W dniu 14 grudnia w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie odbyło się oficjalne wręczenie kluczyków. W uroczystości udział wziął komendant wojewódzki Policji w Lublinie nadinspektor Artur Bielecki, wojewoda lubelski Lech Sprawka, członek zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed oraz prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie dr hab. Grzegorz Grzywaczewski.

Nieoznakowane samochody marki Kia Sportage będą służyły funkcjonariuszom z komend w Białej Podlaskiej, Chełmie, Opolu Lubelskim i Parczewie, oznakowane pojazdy tej samej marki trafią do Zamościa, Janowa Lubelskiego i Lubartowa. Nieoznakowane radiowozy elektryczne marki Hyundai Kona elektric o wartości ponad 580.000 zł wsparte dofinansowaniem w kwocie 200.000 zł będą użytkowane przez lubelskich funkcjonariuszy.

 

materiał, zdjęcie: Policja Lubelska
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama