Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Siedlce: Nowe wyposażenie wzbogaciło jadłodajnię Caritas

Ponad 200 posiłków dziennie trafia do osób w trudnej sytuacji materialnej, seniorów i osób bezdomnych, które w dni powszednie korzystają ze wsparcia Caritas Diecezji Siedleckiej w jadłodajni przy ul. Bpa. I. Świrskiego 57 w Siedlcach. To dla nich Bank Pekao I Oddział w Siedlcach ufundował zakup 35 nowych krzeseł i przekazał 100 kubków.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie. Osoby korzystające dotychczas z naszej pomocy siedziały na dość wysłużonych krzesłach. Jako Caritas chcemy podwyższać standardy naszej pomocy. Wyposażenie podarowane przez Bank Pekao I Oddział w Siedlcach nam w tym pomaga – mówi ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Dziękujemy serdecznie Pani Dorocie Grochowskiej wraz z zespołem wolontariuszy za zaangażowanie i wsparcie naszej inicjatywy – podkreśla Agata Ługowska, kierownik Centrum Integracji Społecznej CDS w Siedlcach.

Jadłodajnia dla ubogich znajduje się w centrum Siedlec. Od czerwca 2001 była prowadzona przez Caritas Diecezji Siedleckiej, a od 2013 roku – poprzez Centrum Integracji Społecznej w Siedlcach. Na miejscu przygotowywane są posiłki: 1) dla podopiecznych Caritas, którzy zostali skierowani przez Centrum Wsparcia CDS do tej formy pomocy, 2) dla osób potrzebujących – „z ulicy”, 3) dla uczestników Centrum. Pomoc trafia do osób w trudnej sytuacji życiowej, zdrowotnej i materialnej, dla których jest to często jedyny ciepły posiłek w ciągu dnia. Panie kucharki przygotowują także posiłki dla dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych, osób niepełnosprawnych z Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz osób starszych z Dziennego Domu Seniora „Senior+”.

Osoby, które potrzebują pomocy żywnościowej (m.in. ubogie, w kryzysie bezdomności) mogą w jadłodajni skorzystać także ze „Śniadań Dobroci”, w każdą środę w godz. 8:30-9:30.

materiał: Caritas Diecezji Siedleckiej
tekst, zdjęcia: Anna Nowińska Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama