Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Rozwój garnizonu Biała Podlaska

Wojsko Polskie wzmacnia rozwój Białej Podlaskiej i bialskiego garnizonu. Postęp prac inwestycyjnych w garnizonie wizytował szef Departamentu Infrastruktury w Ministerstwie Obrony Narodowej dr Marcin Mazuryk. W spotkaniu uczestniczyli także: parlamentarzysta z ziemi bialskiej, poseł Dariusz Stefaniuk oraz samorządowcy miejscy i powiatowi.

Podczas panelu dyskusyjnego szef Regionalnego Zarządu Infrastruktury w Lublinie płk Zbigniew Brożek przedstawił stan realizacji podjętych przedsięwzięć, a także plany i koncepcje kolejnych inwestycji, zarówno na terenie samego garnizonu, jak i tych sprzyjających rozwojowi miasta i regionu, w tym wschodniej obwodnicy miasta Biała Podlaska.

Rozwój jednostki wojskowej to także świetny asumpt do rozwoju gospodarczego miasta. Przedstawiciele Agencji Mienia Wojskowego zreferowali stan inwestycji mieszkaniowych, plany budowy kolejnych oraz sposoby pozyskiwania mieszkań dla stale powiększającego się garnizonu. Powiększający się garnizon to także zasługa działań podejmowanych przez WCR BiałaPodlaska, które należy do przodujących pod względem powołań do służby wojskowej w kraju. Wizytację zakończył rekonesans po trwających inwestycjach, poprowadzony przez dowódcę bialskiego garnizonu ppłk. Marcina Zimnego.

 

materiał, tekst: szer. Rafał Kozak, 1. Warszawska Brygada Pancerna
zdjęcie: 1. Warszawska Brygada Pancerna
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama