Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

11 listopada w Gminie Konstantynów (film) (galeria)

Gmina Konstantynów zaprosiła swoich mieszkańców do udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości, które w dniu 11 listopada zainaugurowała msza święta w kościele parafialnym.

Po obejrzeniu części artystycznej w wykonaniu dzieci i młodzieży z terenu gminy zgromadzeni wzięli udział w pochodzie ulicami Konstantynowa i udali się do miejsc pamięci, gdzie nastąpiło złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pamięci.

Ważnym punktem obchodów było uroczyste wciągnięcie flagi RP na maszt sfinansowany w ramach projektu „Pod biało-czerwoną”. Na koniec na najmłodszych czekał słodki poczęstunek.

11 listopada to jedna z najważniejszych dat w naszej historii. Rzeczpospolita, której nie było, po 123 latach pojawiła się na mapach Europy i świata. Polska była wolna i niepodległa. Nasi przodkowie walkę o niepodległość okupili własną krwią, a czasem też życiem – przypomniał wójt Romuald Murawski. W słowach skierowanych do zgromadzonych nawiązał do walczącej o wolność Ukrainy. – Zróbmy wszystko, by ten dzień był dniem radosnym, wyjątkowym dla każdego Polaka. Jest to przecież dzień narodzin naszej Ojczyzny. Dla wielu jest to dzień obojętny, ale flaga na naszym budynku mieszkalnym, ozdobione ulice czy dzisiejsze spotkanie w kościele, złożenie wiązanek kwiatów przy pomnikach, jest pięknym gestem pamięci, wierności i miłości do naszej kochanej Ojczyzny. To święto łączy nas wszystkich.

 

materiał: Radio Biper Gmina Konstantynów
zdjęcia: Jerzy Gzara
film: Jerzy Gzara
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama