Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Konferencja ws. zmiany MPZP lotnisko

Bialska konferencja została zwołana w dniu 15 listopada w sprawie uchwalenia zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego pod nazwą "Lotnisko". W wydarzeniu uczestniczyli prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk oraz jego zastępca Maciej Buczyński, naczelnik gabinetu prezydenta Wojciech Sosnowski, radni Robert Woźniak, Rafał Wlizło, Waldemar Godlewski i Edward Borodijuk oraz rzecznik prasowy bialskiego magistratu Gabriela Kuc-Stefaniuk.

Spotkanie odbyło się przed siedzibą bialskiego garnizonu. – Wojsko Polskie powróciło do Białej Podlaskiej w swoim pełnym wymiarze także dzięki zaangażowaniu bialskiego samorządu. Jesteśmy dumni z tego faktu. Jest to zdarzenie sprzyjające rozwojowi miasta i wzmacnianiu potencjału obronnego naszego kraju – mówił prezydent miasta Michał Litwiniuk. – W tym kontekście wydaje się czymś zupełnie niezrozumiałym, że podczas ostatniej sesji Rady Miasta koalicja radnych Zjednoczonej Prawicy i Białej Samorządowej postanowiła o zdjęciu i nieprocedowaniu projektu uchwały o zmianie planu zagospodarowania przestrzennego o nazwie „Lotnisko”, zmianie, na którą Agencja Mienia Wojskowego, odpowiadająca za budowę infrastruktury Wojska w Białej Podlaskiej, czeka już od trzech lat. 

Przypomnijmy, że trzy lata temu Agencja złożyła wniosek do magistratu o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego, tak by na terenie zajmowanym przez Wojsko mogły powstać m.in. bloki mieszkalne dla żołnierzy, a ulica Żwirki i Wigury mogła zostać przedłużona i skomunikowana.

Zachęcamy do obejrzenia relacji filmowej z wydarzenia.

 

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama