Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Ogólnopolski Tydzień Kariery – giełda zawodów w SP nr 5 w Białej Podlaskiej (film)

W dniu 21 października Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 w Białej Podlaskiej w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery zorganizowała "Giełdę Zawodów".

Wydarzenie adresowane było do uczniów klas 7-8, poprowadził je nauczyciel przedmiotów gastronomicznych wspólnie z nauczycielami i uczniami z branży gastronomicznej i hotelarskiej z ZSZ nr 1 w Białej Podlaskiej. 

W ciągu kilku ostatnich dni trwały różnorodne zajęcia z młodzieżą pozwalające zaznajomić się z branżą oraz rynkiem pracy. – W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery pod hasłem „Złap za stery do swojej kariery zorganizowaliśmy imprezę dla klas siódmych i ósmych – wyjaśnia pedagog szkolny w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi mgr Magdalena Miczko. – Myślę, że trzeba dużo o tym mówić, współpracować z dziećmi, prezentować zawody, poprzez filmy, prezentacje, ale przede wszystkim poprzez zabawę, plakaty, puzzle zawodowe, zapraszanie gości. Wybór zawodu jest ciężką sprawą i planowanie ścieżki edukacyjno-zawodowej też jest dla uczniów trudne. Myślę, że każda impreza sprzyja temu, żeby uczniowie poznawali swoje zasoby i mogli je wykorzystać.

Celem giełdy było zapoznanie młodzieży z zawodami  z branży gastronomicznej oraz hotelarskiej, kierunkami kształcenia oraz specyfiką szkoły, przedsiębiorczością i rynkiem pracy, a także kształtowanie umiejętności współpracy i zdrowej rywalizacji. W ramach wydarzenia odbył się turniej klas 7-8, w którym wzięły udział czteroosobowe drużyny z każdej klasy. – Podczas Giełdy Zawodów składaliśmy m.in. ręczniki i serwetki, rozpoznawaliśmy przyprawy, również po zapachu – przybliżają szczegóły imprezy uczniowie klasy VIIIA Olga Różycka i Mikołaj Rycerski.

Czym jest dla nich zawód i który wydaje się najciekawszy? Okazuje się, że celują w gastronomię, która jawi im się jako praca sprawiająca przyjemność. Mikołaj marzy o pracy w restauracji, w Polsce lub za granicą, Olga woli gotować w Polsce. Są zdecydowani co do swojej kariery, a tym, którzy poszukują drogi zalecają, by nie rezygnować i szukać, nie tkwić w miejscu, które wyraźnie nie sprzyja własnemu rozwojowi.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia, film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama