Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Opłatek Ludowy. Świąteczne spotkanie Polskiego Stronnictwa Ludowego (galeria)

Na uroczystym spotkaniu bożonarodzeniowym PSL zebrały się władze stronnictwa, jego członkowie oraz zaproszeni goście.

Opłatek, którym dziś będziemy się razem dzielić, symbolizuje nie tylko tradycję, ale także jedność, solidarność i wspólnotę. To czas, kiedy zbliżamy się do siebie jeszcze bardziej, budując mosty między pokoleniami i pokazując, że nasze wartości są trwałe i ważne – podniosłymi słowami powitała przybyłych prowadząca spotkanie.

Opłatkową uroczystość uświetnili swoją obecnością Marszałek Sejmu RP Franciszek Stefaniuk oraz Starosta Powiatu Bialskiego Mariusz Filipiuk, jednocześnie Prezes Zarządu Powiatowego PSL w Białej Podlaskiej. Wygłosili oni krótkie okolicznościowe przemówienia.

Nawiązując do słów piosenki o rodzinnej wspólnocie starosta Mariusz Filipiuk powiedział: – Chciałbym wszystkim zgromadzonym życzyć w Nowym Roku, żeby nikomu nie zabrakło tego cudownego domowego chleba. Tego z głębi serca wszystkim życzę.

Następnie głos zabrał honorowy prezes bialskiego PSL Franciszek Stefaniuk, powiedział m.in.: – Pięknie i miło jest spotkać się jeszcze w bożonarodzeniowej atmosferze na naszym ludowym opłatku i przekazać sobie słowa pełnej serdeczności. Chciałbym życzyć Wam, aby zawsze w waszym życiu było Boże Narodzenie. Szukajcie w drugim człowieku tego, co jest dobre. Tego trzeba w polityce i w życiu codziennym.

Jako że okres bożonarodzeniowy ściśle wiąże się z pięknym kolędowym zwyczajem na scenie pojawiły się zespoły ludowe z terenu powiatu bialskiego. Swoimi występami dodatkowo uatrakcyjniły uroczystość, wprowadzając zebranych w klimat wspólnego świętowania. Oprócz braw za wyjątkowy czas artystycznych przeżyć dla występujących zespołów, serdeczne podziękowania złożone zostały również ich kierownikom artystycznym oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Podlaskiej Agnieszce Borodijuk.

Następnie zebrani podzielili się opłatkiem i złożyli sobie świąteczno-noworoczne życzenia wszelkiej pomyślności. Ludowcy życzyli sobie, aby Nowy Rok przyniósł wszystkim dużo zdrowia i spełnienie marzeń, ale także jeszcze więcej sił do pracy na rzecz wspólnego dobra. Łamanie się opłatkiem było wyrazem dzielenia się dobrem, życzliwością i ciepłem. Po tych duchowych przeżyciach gospodarze zaprosili do  przygotowanego poczęstunku.

Dla wszystkich zgromadzonych spotkanie opłatkowe okazało się czasem refleksji nad mijającym rokiem, ale też momentem świętowania wspólnych osiągnięć. – Niech te chwile wzajemnej życzliwości i braterstwa przynoszą nam jeszcze większe zrozumienie i jedność – podsumowała prowadząca spotkanie. Opłatek ludowców zakończyło wspólne podziękowanie za miło spędzony czas i wyrażenie nadziei na spotkanie podczas kolejnych uroczystości.

 

 

materiał: Radio Biper, PSL w Białej Podlaskiej
opracowanie: Jan Kowalski

 

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama