Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Piszczac: Wieczór. Mgła. 27 latek w Chotyłowie wszedł na jezdnię. Bez odblasków. Zginął na miejscu!

Wczoraj w miejscowości Chotyłów (pow. bialski) 53-latek kierujący Audi potrącił pieszego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pieszy 27-latek, nie posiadając elementów odblaskowych wszedł na drogę wprost pod nadjeżdżające auto. Pomimo podjętej reanimacji jego życia nie udało się uratować. W chwili zdarzenia panowały trudne warunki atmosferyczne związane z utrzymującą się mgłą.

Do wypadku doszło około godziny 18.20 w miejscowości Chotyłów. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 27-letni mieszkaniec gminy Piszczac wszedł wprost pod nadjeżdżające auto. Niestety pomimo podjętej reanimacji pieszy zmarł. Do zdarzenia doszło poza terenem zabudowanym, w miejscu nieoświetlonym, gdzie równolegle do jezdni znajdowała się droga dla pieszych i rowerów. Osobowym Audi kierował 53-letni mieszkaniec gminy Piszczac. W chwili zdarzenia mężczyzna był trzeźwy. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie.

W czasie zdarzenia na drodze panowały trudne warunki atmosferyczne związane z utrzymującą się mgłą. Szczegółowe przyczyny tego tragicznego zdarzenia będą ustalane w prowadzonym w tej sprawie śledztwie.

Apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Przypominamy, że jesienna aura nie sprzyja bezpieczeństwu na drogach. Dostosujmy technikę jazdy do warunków drogowych, nawierzchni i natężenia ruchu. Apelujemy zarówno do kierowców jak i pieszych.

Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami. Kierując pojazdem stosujmy zasadę ograniczonego zaufania do innych uczestników na drodze jak i samej drogi, przestrzegajmy obowiązujących przepisów. Natomiast poruszając się pieszo czy też jednośladem, zakładając elementy odblaskowe, nie tylko poza terenem zabudowanym, gdzie wymaga tego prawo. Zapewniamy sobie lepszą widoczność a tym samym bezpieczeństwo, że w porę zostaniemy zauważeni.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama