Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Już dziś inauguracja 4. Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej 

W sobotę 3 września w Białej Podlaskiej, mieście urodzenia najwybitniejszego krytyka muzyki klasycznej - Bogusława Kaczyńskiego rozpocznie się czwarta edycja festiwalu jego imienia, promującego muzykę operową i operetkową. Publiczność po raz kolejny będzie miała okazję zobaczyć i usłyszeć najsłynniejszych solistów z Polski i z zagranicy oraz uczestniczyć w ciekawych wydarzeniach towarzyszących. 

4. Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej to święto muzyki operowej i operetkowej, które podbiło serca publiczności – mieszkańców miasta i gości. Wszystko to dzięki wysokiemu poziomowi artystycznemu oraz nietuzinkowej oprawie muzycznej oraz scenograficznej.

Tegoroczna edycja festiwalu obejmować będzie występ najsłynniejszych solistów polskiej sceny operowej. Jej gwiazdą będzie maestra Małgorzata Walewska, która występowała na największych scenach teatrów operowych na świecie, zachwycając publiczność swoim oryginalnym mezzosopranem. W tej muzycznej uczcie nie zabraknie także takich znakomitości jak Małgorzata Długosz, Justyna Reczeniedi, Joanna Szynkowska vel Sęk, Ewelina Szybilska, Anna Barska, czy Paulina Janczaruk. Na scenie spotkamy się również ze Zbigniewem Maciasem, Tadeuszem Szlenkierem, Mateuszem Deskiewiczem, Klaudiuszem Baranem a także z Łukaszem Ratajczakiem i Jakubem Gąską.  Festiwal wzbogacą występy artystów z Teatru Muzycznego w Lublinie. Będzie to „Zemsta nietoperza” w reżyserii ulubionego przez widzów Artura Barcisia. Po raz kolejny w Białej Podlaskiej zagości Chopin University Chaber Orchestra pod dyrekcją dr. hab. Rafała Janiaka, która zdobyła już sympatię Bialczan.

Tegoroczna edycja festiwalu wzbogacona została o wyjątkową wystawę poświęconą Bogusławowi Kaczyńskiemu według koncepcji artystycznej Krzysztofa Korwina-Piotrowskiego, którą będzie można zobaczyć już od 5 września w Muzeum Południowego Podlasia. Także w Muzeum wśród wielu pamiątek po wybitnym krytyku muzycznym odbędzie się spotkanie z Anną Lisiecką autorką książki „Będę sławny, będę bogaty”. 

Organizatorami 4. Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego są: Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk przy współpracy z „ORFEO” Fundacją im. Bogusława Kaczyńskiego, Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego oraz Teatrem Muzycznym w Lublinie.

Źródło / plakaty: BCK w Białej Podlaskiej

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama