Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Rodzinny Piknik „Kochamy Cię Europo” w Parku Radziwiłłowskim (film) (galeria)

1 maja na terenie założenia parkowo-zamkowego Radziwiłłów w Białej Podlaskiej odbył się rodzinny piknik ph. "Kocham Cię Europo". Organizatorzy zadbali o bogaty program atrakcji dla osób w każdym wieku.

– To już osiemnaście lat od 1 maja 2004 roku, gdzie Polska jest w rodzinie wolnych, demokratycznych krajów Europy. To wyjątkowy powód do świętowania, zwłaszcza w tych trudnych czasach, których dzisiaj doświadczamy – powiedział podczas otwarcia pikniku prezydent miasta Michał Litwiniuk

Piknik był okazją nie tylko do rodzinnej zabawy, ale również do przypomnienia i podkreślenia znaczenia bycia w europejskiej rodzinie oraz wynikających z tego przywilejów i korzyści.  – Unia Europejska to nie tylko wspólnota wartości, które dają nam poczucie bezpieczeństwa i przynależności do ważnej wspólnoty, to także bardzo wymierne wsparcie rozwoju naszej ojczyzny. Na przestrzeni tych kilkunastu lat, do Białej Podlaskiej trafiło w formie bezpośredniego wsparcia samorządu miejskiego ponad 300 mln zł, które pozwoliły wykonać inwestycje na kwotę ponad 0,5 mld zł – podkreśla prezydent miasta.

Inicjatorem i pomysłodawcą corocznego pikniku jest poseł na Sejm dr Riad Haidar. Wśród gości – współorganizatorów obecni byli również m.in.  Krzysztof Radzikowski – reprezentujący Gminę Biała Podlaska oraz przewodniczący bialskiego koła Inicjatywy Polskiej Adam Wiczuk

Piękna słoneczna aura sprzyjała korzystaniu z przygotowanych przez organizatorów atrakcji, a tych było co niemiara. Na gości czekały m.in. konkursy z nagrodami, gry i zabawy dla całej rodziny, turniej biegowy, dmuchańce dla najmłodszych, wspinaczka dla dzieci, pokazy strażackie i wiele innych atrakcji.

Nie zabrakło także dobrej muzyki i występów artystycznych. Usłyszeliśmy i zobaczyliśmy: Zespół Muzyczny „Youngers”, Kubson, Blue Rain, Electro Acoustic , Luz Band oraz tancerzy ze Szkoły Tańca Kontra. Imprezę poprowadził Wodzirej Paweł.

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama