Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Gm. Międzyrzec: Wodociąg w Łuniewie i oczyszczalnie dla pięciu szkół

Trwa przebudowa odcinka sieci wodociągowej w Łuniewie, dzięki czemu mieszkańcy otrzymają dostęp do wody wysokiej jakości, poprawi się również zabezpieczenie przeciwpożarowe budynków. Jednocześnie w pięciu miejscowościach powstają oczyszczalnie ścieków w placówkach szkolnych.

Inwestycja realizowana jest w ramach poddziałania pn. „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”, objętego PROW na lata 2014-2020. Kwota dofinansowania pozyskana przez Gminę Międzyrzec Podlaski wynosi 842 460,00 zł, co stanowi 63,63% poniesionych kosztów kwalifikowanych.

Zakres rzeczowy inwestycji w Łuniewie obejmuje m.in.:
– wykonanie sieci wodociągowej PE-HD RC średnicy 160 mm o długości 751,9 mb,
– montaż koniecznych urządzeń sieci wodociągowej, tj. 6 kompletnych hydrantów z zasuwami odcinającymi, zasuw sekcyjnych i in.

Woda rozprowadzana nową siecią będzie pochodzić z ujęcia wód podziemnych w Halasach. Przebudowany odcinek sieci wodociągowej w Łuniewie przebiegać będzie przez tereny zabudowy zagrodowej i tereny upraw polnych. Inwestycja pozwoli rozbudowywać wodociąg na terenie Gminy Międzyrzec Podlaski w dalszej perspektywie czasu. Możliwe będzie wykonanie węzłów połączeniowych z siecią wodociągową w Łukowisku, a tym samym z planowanym rurociągiem magistralnym, zasilanym z gminnego ujęcia wody w Halasach. Dzięki planowanym działaniom możliwy będzie dostęp do wody dla nieruchomości zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie z nowo budowaną autostradą A2 i drogą ekspresową S19. Połączenie wspomnianych odcinków sieci wodociągowej poprawi warunki hydrauliczne i podniesie niezawodność istniejących wodociągów na terenie Gminy Międzyrzec Podlaski.

Jednocześnie w Szkołach Podstawowych w Krzewicy, Tłuśćcu, Rudnikach, Misiach i Rogoźnicy w ramach tego samego zadania powstają oczyszczalnie ścieków. 

Łączna wartość powyższych działań wynosi 1 371 081 zł.

 

materiał/tekst/zdjęcia: Urząd Gminy Międzyrzec Podlaski
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama