Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Tuczna: Zwyczajna sesja samorządu, ale obfita w niezwykłe wydarzenia (galeria)

Ostatnia Sesja Rady Gminy Tuczna z dnia 15 listopada przyniosła wiele emocji dla społeczności gminy, która od tego miesiąca będzie objęta działaniami nowo powstałego Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu z dyrektor Aliną Lipką na czele. Niebawem na naszym portalu rozmowa z Panią Dyrektor nowego, uruchamianego od podstaw, ośrodka kultury, a tymczasem zaglądamy z wizytą do nowej siedziby Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej zlokalizowanej za Urzędem Gminy Tuczna.

W dniu 15 listopada na sali narad Urzędu Gminy Tuczna odbyła się XXVII Sesja Rady Gminy, podczas której radni podjęli szereg uchwał dotyczących bieżącej i przyszłej działalności gminy.

Określono m.in. obowiązujące w roku 2022 r. stawki podatków od nieruchomości i środków transportu oraz średnią cenę skupu żyta przyjmowaną do obliczenia podatku rolnego. Uchwalono Gminny Program Wspierania Rodziny oraz zmiany statutu Spółdzielni Socjalnej „Wspólna Chata”.

Niewątpliwie jednym z najważniejszych punktów obrad było utworzenie i nadanie statutu Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Tucznej, którego kierownikiem została Alina Lipka. Dyrektor GOKiS pożegnała się właśnie z pracą w Urzędzie Gminy na stanowisku Inspektora ds. Obsługi Urzędu Gminy i Rady Gminy, ale kierując ośrodkiem kultury nadal będzie świadczyła pracę na rzecz lokalnej społeczności. Powstająca od podstaw instytucja podległa Gminie rozpoczęła działalność z dniem 1 listopada br.

Po zakończonych obradach dyrektor Alina Lipka przyjęła kwiaty i słowa podziękowania za dotychczasową dobrą pracę na rzecz samorządu oraz życzenia pomyślności na nowym stanowisku. 

Po sesji radni i przedstawiciele władz Gminy udali się do pobliskiego budynku znajdującego się za Urzędem Gminy, w którym, po remoncie możliwym dzięki programowi rewitalizacji, od kilku dni urzęduje już Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć ukazujących nową siedzibę Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tucznej.

 

———AKTUALIZACJA———
Rozmowa z dyrektor GOKiS w Tucznej Aliną Lipką:
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Tucznej rozpoczął już działalność <<==>> LINK

 
materiał: Radio Biper Tuczna
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama