Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

KGW w Wólce Zabłockiej Koloni wydało publikację „Gmina Tuczna. Uroki i atrakcje”

Koło Gospodyń Wiejskich "Niezłe Ziółka" w Wólce Zabłockiej Kolonii wydało publikację "Gmina Tuczna. Uroki i atrakcje". Zadanie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

Publikacja powstała dzięki środkom Unii Europejskiej w ramach zadania „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”, w ramach poddziałania19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność. 

Instytucja zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. 

We wstępie do publikacji czytamy: Postanowiliśmy przybliżyć historię poszczególnych miejscowości i opisać, jak wyglądała nasza gmina w czasach międzywojennych. Zebraliśmy ciekawe historie oraz legendy, które do tej pory znali jedynie najstarsi mieszkańcy. Nie było łatwe odnalezienie informacji o dawnych dworach i parkach. Cała praca pochłonęła wiele energii  i zajęła nam mnóstwo czasu. Pokazujemy również zmiany, jakie nastąpiły w gminie w ostatnim 30-leciu. Warto podkreślić, że każda wieś naszej gminy ma niepowtarzalny klimat, coś ciekawego do zaoferowania, obejrzenia i odkrycia.

Po zapoznaniu się z publikacją trzeba przyznać, że warto było napracować się, bo przewodnik czyta się z zainteresowaniem i budzi zainteresowanie. Niewątpliwą zaletą przewodnika jest jego dwujęzyczność, a więc turyści znający język angielski będą mogli też odkrywać uroki podlaskich wsi.

KGW „Niezłe Zióła” z Wólki Zabłockiej Kolonii należą się słowa uznania. Należy wspomnieć, że członkami KGW są panie i panowie mieszkańcy wsi: Wólka Zabłocka i Wólka Zabłocka Kolonia oraz chętni, którzy mieszkają nawet w sąsiedniej gminie. (ek.)

 

materiał: Sławomir Mitura, KGW Wólka Zabłocka / Ewa Koziara
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama