Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Swój do Swego po Swoje! Spotkania w Białej Podlaskiej i Tucznej (zaproszenie)

W Białej Podlaskiej, w siedzibie OHP przy ul. Sikorskiego 5, o godz. 13:00, oraz w Tucznej o godz. 16:00 w dniu 28 czerwca zaplanowano spotkania organizacji SWOJAK.ORG. To Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Rolników „SWOJAK" z Sanoka. Mowa będzie o patriotyzmie gospodarczym. Wspieraniu rodzimych przedsiębiorstw i produktów. Wzmocnieniu krajowej gospodarki. Spotkania otwarte. Zapraszamy!

Patriotyzm gospodarczy to podejście, które promuje wspieranie rodzimych przedsiębiorstw i produktów w celu wzmocnienia krajowej gospodarki.

Wspieranie lokalnych przedsiębiorstw to inaczej kupowanie krajowych produktów które pomaga małym i średnim przedsiębiorstwom rosnąć, tworząc więcej miejsc pracy i wzmacniając lokalne społeczności.

Zwiększenie konkurencyjności gospodarki poprzez promowanie rodzimych firm. To zachęca do innowacji i podnoszenia jakości, co z kolei zwiększa konkurencyjność gospodarki na arenie międzynarodowej.

Zachowanie kulturowego dziedzictwa poprzez wspieranie krajowych produktów i usług. Pomaga to w zachowaniu i promowaniu lokalnych tradycji, rzemiosła i kultury, co wzbogaca narodową tożsamość.

Zmniejszenie uzależnienia od importu. Patriotyzm gospodarczy może prowadzić do zmniejszenia zależności kraju od zagranicznych dostawców, co zwiększa stabilność ekonomiczną i bezpieczeństwo narodowe.

Wpływ na zrównoważony rozwój. Mamy na to wpływ wybierając lokalne produkty, konsumenci mogą zmniejszyć ślad węglowy związany z transportem towarów na długie odległości, co wspiera zrównoważony rozwój i ochronę środowiska.

Poprawa bilansu handlowego. Kupowanie krajowych produktów przyczynia się do poprawy bilansu handlowego, ponieważ zmniejsza import i zwiększa eksport, co ma pozytywny wpływ na całą gospodarkę.

Patriotyzm gospodarczy to nie tylko akt wsparcia dla rodzimych firm, ale także inwestycja w przyszłość kraju i jego obywateli.

Więcej o projektach i organizacji na stronach:
Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Rolników SWOJAK – Swój do swego po swoje
Swój do swego po swoje (swojdoswegoposwoje.pl)

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Ewa Koziara / Leszek Niedaleki / swojak.org
grafika: swojak.org
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama