Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Ekologiczny Piknik Rodzinny w Sosnówce (film) (galeria)

Słoneczna pogoda, tradycyjne smaki, mnóstwo występów muzycznych, pokazy ginących zawodów, a to wszystko okraszone elementami edukacji ekologicznej. W takim klimacie bawiono się podczas pikniku w Sosnówce, który odbył się 5 września.

 

Ekologiczny Piknik Rodzinny przyciągnął wielu amatorów wspólnej zabawy na świeżym powietrzu. Trudno się dziwić, bowiem organizatorzy zadbali o każdy szczegół imprezy tak, by coś dla siebie znaleźli tam zarówno starsi jak i młodsi uczestnicy spotkania. Nie zabrakło więc licznych stoisk, na których koła gospodyń wiejskich zaprezentowały regionalne przysmaki, a także punktów promocyjno – informacyjnych, takich jak stoisko Nadleśnictwa, Muzeum w Romanowie czy Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Chętni, którzy jeszcze nie dopełnili formalności Spisu Powszechnego, mogli skorzystać z pomocy rachmistrza. Dodatkową atrakcją były pokazy ginących zawodów: kowalstwa, garncarstwa i wikliniarstwa, a także warsztaty ekologiczne i recyklingowe. Ci, którzy przynieśli ze sobą co najmniej 5 kg makulatury, mogli ją wymienić na drzewko sosnowe.

Na scenie prezentowali się młodzi artyści z gminy Sosnówka, a wśród nich Natalia Raczkowska, Zofia Litwiniuk, Anna Brodzka i Hanna Jakubiuk. O oprawę muzyczną zadbały także zespoły śpiewacze: Bokoryna z Zalina, Łobaczewianki z Łobaczewa Małego, Biesiadnicy z Żeszczynki, Zespół Śpiewaczy z Rozwadówki i Zespół Pieśni i Tańca Kresowiak z woli Uhruskiej. Do późnych godzin wieczornych zabawę pod chmurką zapewnili duet De Monsters, Królowa Disco i rozśpiewane dziewczyny z formacji Energy Girls.

materiał: Radio Biper  Sosnówka
tekst: Anna Ostapiuk
film: Biper TV
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama