Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Sosnówka: Wielkie wiosenne sprzątanie – rekordowa liczba uczestników! (galeria)

Wielkie sprzątanie w gminie Sosnówka! Największe jakie dotychczas przeprowadzono na terenie samorządów Powiatu Bialskiego! Około dwustu osób w kilkunastu grupach rozjechało się i rozeszło po terenie Gminy Sosnówka. Ekipy widoczne były w większości miejscowości. W większość miejscowości też widać już dziś efekty pracy dzieci, młodzieży i dorosłych. Oby jak najdłużej! Dziś fotorelacja i opis wydarzenia a już za kilka dni relacja filmowa z wielkiego wiosennego sprzątania w jednej z gmin Doliny Zielawy!

Gmina Sosnówka zaprosiła dziś wszystkich mieszkańców do uczestnictwa w akcji pn. „Wielkie sprzątanie w gminie Sosnówka”. W akcję mogły włączyć się osoby indywidualne, organizacje pozarządowe, sołectwa, placówki edukacyjne, organizacje społeczne – OSP itp. Wydarzenie zaplanowano na dziś, w czwartek 22 kwietnia w ramach Dnia Ziemi.

Pomysłodawcą akcji – jak to zwykle w Gminie Sosnówka bywa – był Gminny Ośrodek Kultury z dyrektor Jolantą Mikulską na czela. Akcja wsparta została przez samorząd reprezentowany przez wójt Marcina Babkiewicza i radnego Marcina Tkaczuka – jednocześnie pracownika Nadleśnictwa Włodawa. Słowa uznania sołtysom, sołtyskom i strażakom bez których nie udałoby się to co dziś już można nazwać ogromnym sukcesem!

Zgłoszone i zebrane grupy ustalały rejon działania czyli wielkiego wiosennego sprzątania i ruszały w teren. Ale za nim do pracy na świeżym powietrzu to jeszcze pod siedzibą GOK w Sosnówce organizatorzy wręczali „pakiety wolontariusza” (worek i rękawiczki). Mega niespodzianką ale i zgodnym z hasłem dnia – Dniem Ziemi – prezentem była dla każdej osoby, biorącej czynnie udział w akcji, wręczona w pakiecie sadzonka sosny ufundowana przez Nadleśnictwo Włodawa.

Organizatorzy przypominali, że tegoroczny Dzień Ziemi odbywa się w cieniu pandemii Covid-19, zatem pamiętać należało o maseczkach i należnym dystansie.

Wielką akcję sprzątania w Gminie Sosnówka wsparli: Międzygminny Związek Celowy z siedzibą we Włodawie i Nadleśnictwo Włodawa.
Dziękujemy! Bo razem możemy więcej!

materiał: Radio Biper Sosnówka
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki / GOK Sosnówka
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama