Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Sosnówka: Webinarium CEDUR dla seniorów i ich opiekunów (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 18 czerwca 2024
, godz. 10:00
Spotkanie online pod tytułem „Na co uważać i jak nie dać się okraść w Internecie – bankowość elektroniczna dla seniorów. II edycja” organizowane jest w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku. Celem spotkania online (webinarium) jest zwiększanie świadomości seniorów i ich opiekunów w zakresie aktualnych zagrożeń spowodowanych działalnością cyberprzestępców.

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów i ich opiekunów na webinarium (spotkanie online) „Na co uważać i jak nie dać się okraść w Internecie – bankowość elektroniczna dla seniorów. II edycja” organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Minister ds. Polityki Senioralnej oraz Komendą Główną Policji.

Webinarium (spotkanie online) odbędzie się 18 czerwca 2024 roku w godzinach od 10:00 do 12:30.

Rejestracja na webinarium CEDUR odbywa się online, tj. poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy – link do strony z odnośnikiem do formularza: https://www.knf.gov.pl/dla_rynku/edukacja_cedur/seminaria?articleId=89103&p_id=18
Formularz zgłoszeniowy będzie dostępny do dnia, w którym odbędzie się webinarium. W przypadku zgłoszeń, które wpłyną w dniu wydarzenia, potwierdzenia uczestnictwa oraz zaproszenia na spotkanie będą przesyłane na bieżąco.

Celem spotkania online (webinarium) jest zwiększanie świadomości seniorów i ich opiekunów w zakresie aktualnych zagrożeń spowodowanych działalnością cyberprzestępców.

W celu uczestnictwa w spotkaniu niezbędne jest stabilne łącze internetowe. W spotkaniu uczestniczyć można poprzez przeglądarkę internetową lub aplikację Cisco Webex.

Potwierdzenia uczestnictwa zostaną przesłane przed webinarium, a szczegółowe informacje techniczne zostaną przesłane po potwierdzeniu uczestnictwa oraz wysłaniu wiadomości z zaproszeniem na spotkanie.

Program webinarium CEDUR dla seniorów i ich opiekunów „Na co uważać i jak nie dać się okraść w Internecie – bankowość elektroniczna dla seniorów. II edycja”:
Celem webinarium jest zwiększanie świadomości seniorów i ich opiekunów w zakresie aktualnych zagrożeń spowodowanych działalnością cyberprzestępców.

Harmonogram:
– Logowanie uczestników – od 9:45.
– Rozpoczęcie webinarium – o 10:00.
– Zakończenie webinarium – o 12:30.

Przyjmowanie zgłoszeń – wyłącznie za pośrednictwem elektronicznego formularza
zgłoszeniowego dostępnego pod adresem www.knf.gov.pl na podstronie „Edukacja
finansowa/Seminaria CEDUR”.Potwierdzenia uczestnictwa zostaną przesłane najpóźniej – do 17 czerwca 2024 roku.

Formularz zgłoszeniowy będzie dostępny do dnia, w którym odbędzie się webinarium. W przypadku zgłoszeń, które wpłyną w dniu wydarzenia, potwierdzenia uczestnictwa oraz zaproszenia na spotkanie będą przesyłane na bieżąco.

W webinarium można uczestniczyć zarówno samodzielnie, jak i grupowo (za pośrednictwem domów seniora, klubów seniora, domów pomocy społecznej, bibliotek itp.). W przypadku zgłoszeń grupowych wypełniając formularz należy wskazać przybliżoną liczbę uczestników webinarium.

Informacje techniczne: W celu uczestnictwa w spotkaniu niezbędne jest stabilne łącze internetowe. W spotkaniu uczestniczyć można poprzez przeglądarkę internetową lub aplikację. Szczegółowe informacje techniczne zostaną przesłane po potwierdzeniu uczestnictwa oraz wysłaniu wiadomości z zaproszeniem na spotkanie.

Materiały: Uczestnicy spotkania otrzymają prezentację.

Kontakt e-mail w sprawie webinarium: cedur@knf.gov.pl podając w temacie wiadomości tytuł i datę wydarzenia.

Prelegent webinarium „Na co uważać i jak nie dać się okraść w Internecie – bankowość elektroniczna dla seniorów. II edycja”: Agata Ślusarek – główny specjalista
Departament Cyberbezpieczeństwa
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego

PROGRAM
18 czerwca 2024 roku (wtorek)
Godzina Temat
9:45-10:00 Logowanie uczestników
10:00-10:45
Przestępstwa w Internecie:
– co chcą ukraść cyberprzestępcy
– metody stosowane przez oszustów
– najczęstsze scenariusze przestępcze
10:45-11:00 Przerwa
11:00-11:45
Cyberhigiena:
– jak rozpoznać fałszywą stronę
– dobre praktyki korzystania z telefonu i komputera
– co zrobić, jeżeli dam się oszukać
11:45-12:00 Przerwa
12:00-12:30 Pytania i odpowiedzi.

Zapraszamy do uczestnictwa w webinarium. Udział  jest bezpłatny.

 

materiał: Gmina Sosnówka
opracowanie: Jan Kowalski

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama