Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Odpowiedzą za włamania i kradzież samochodu

Bialscy policjanci ustalili sprawców włamania i kradzieży osobowego forda. Do zdarzenia doszło na początku kwietnia bieżącego roku, a sprawcy wykorzystali fakt pozostawienia uszkodzonego auta na parkingu. Policjanci ustalili, że nie jest to jedyny czyn na koncie zatrzymanych. Zarzuty w tej sprawie usłyszały dwie osoby w wieku 22-27 lat. Kolejny z amatorów cudzego mienia zarzuty usłyszy w areszcie, gdzie obecnie przebywa. Mundurowi nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Bialscy policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu ustalili, że w pierwszej połowie kwietnia bieżącego roku doszło do kradzieży osobowego forda. Podczas kontaktu z pokrzywdzonym funkcjonariusze potwierdzili posiadane informacje. Z ustaleń policjantów wynikało, że auto z uwagi na awarie, zostało zaparkowane w rejonie drogi krajowej w miejscowości Swory.

W trakcie wspólnych działań prowadzonych z kryminalnymi międzyrzeckiego komisariatu, ustalone zostały personalia osób podejrzewanych o udział w sprawie. Okazało się że są to mieszkańcy gminy Międzyrzec Podlaski w wieku 32-27 lat oraz 22-letni mieszkaniec gminy Komarówka Podlaska. Podczas przeszukania garażu na jednej z posesji w gminie Międzyrzec Podlaski policjanci ujawnili elementy zdemontowanego już auta. Z informacji mundurowych wynikało, że sprawcy początkowo włamali się do forda kradnąc z niego akumulator. Następnego dnia postanowili wrócić już po cały samochód.

Funkcjonariusze ustalili, że nie jest to jedyny czyn na koncie „amatorów cudzego mienia”. Podejrzani są również o szereg włamań do zbiorników paliwa oraz kradzieży wyposażenia zaparkowanych pojazdów. Do tych zdarzeń doszło w pierwszej połowie kwietnia na terenie gminy Biała Podlaska, a łączna wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonych na kwotę ponad 12,5 tysiąca złotych.

27-latka oraz jej 22-letniego znajomy zostali zatrzymani do wyjaśnienia i usłyszeli zarzuty. 32-latek zarzuty usłyszy w areszcie, gdzie obecnie przebywa. Mężczyzna odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo. Funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama