Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Włodawa: Nielegalne automaty do gier ujawnione przez KAS i SG

- Trzy automaty służące do nielegalnych gier hazardowych zatrzymali funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej oraz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie. - Wspólne kontrole prowadzone były we Włodawie i w powiecie włodawskim.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Białej Podlaskiej oraz Straży Granicznej z Włodawy kontrolowali wytypowane miejsca, co do których mieli podejrzenia, że może się tam odbywać nielegalna działalność hazardowa.

W jednym z lokali we Włodawie funkcjonariusze ujawnili 3 automaty do gier. Przeprowadzone eksperymenty procesowe potwierdziły hazardowy charakter tych urządzeń.

Automaty o wartości około 36 tys. złotych zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy jako dowód w sprawie karnej skarbowej. Funkcjonariusze zabezpieczyli też telefon i gotówkę w kwocie 430 złotych.

Dalsze czynności procesowe w sprawie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej. Funkcjonariusze ustalają kto jest odpowiedzialny za organizowanie hazardu. Za nielegalne prowadzenie tego typu działalności grozi wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności do 3 lat. Niezależnie od tego organizatorowi nielegalnych gier, a także właścicielowi lokalu, grozi kara administracyjna – sto tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu.

materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Marzena Siemieniuk Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama