Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

III etap przebudowy ulicy Warszawskiej – termin wykonania prac przesunięty na maj 2021 (galeria)

Przypomnijmy, że umowa na realizację inwestycji podpisana została 8 lipca br. przez prezydenta Białej Podlaskiej Michała Litwiniuka z prezesem Transbet Biała Podlaska Marianem Wojtiukiem. Umowa obejmuje III etap przebudowy ulicy Warszawskiej (droga powiatowa nr 1172L) w Białej Podlaskiej na odcinku od posesji nr 65A do skrzyżowania z obwodnicą miasta. Koszt przebudowy ostatniego odcinka ulicy wraz z budową zatok autobusowych i ciągu pieszo-jezdnego to kwota ponad 9 mln 303 tys zł. Z przebudowanej trasy w pierwszej wersji powinniśmy korzystać już 2 listopada. Kolejny podawany termin mówił o grudniu 2020. Dziś wiemy już, że nowy termin został ustalony na maj 2021.

Ulica Warszawska to jedna z pięciu dróg które wspólnie z Radą Miasta zapisaliśmy w obiecanej w przeze mnie podczas wyborów projekcji planu budowy dróg. Udało nam się również i to już jest sukces tegoroczny pozyskać z Funduszu Dróg Samorządowych tym razem kwotę 6 mln 700 tys. zł na budowę trzeciego etapu ulicy Warszawskiej czyli od posesji 65a do skrzyżowania z drogą krajową z obwodnicą. – mówił w lipcu br. prezydent miasta Michał Litwiniuk.

Mimo, że termin został ponownie przesunięty to prace są już mocno zaawansowane. Już w listopadzie piesi i rowerzyści mogli korzystać z długich odcinków dywanika asfaltowego na wybudowanej ścieżce pieszo – jezdnej. Choć nie jest ona jeszcze w pełni ukończona, brakuje zjazdów, przejść, oznakowania i ostatecznego szlifu to już jest dużym ułatwieniem. Wybudowano 90 procent wszystkich zjazdów na posesje. Gotowe są – choć też wymagają prac dokończeniowych trzy zatoki autobusowe, do wykonania od podstaw pozostała jedna.

To co cieszy najbardziej kierowców to warstwa podbudowy bitumicznej jaka pojawiła się na 90 procentach długości przebudowywanej ulicy. Zbliża się koniec jazdy po nierównościach betonowej podbudowy tym bardziej, że była ona poprzecinana uskokami w miejscach gdzie budowano przejścia kanalizacji deszczowej. Nadal do wykonania pozostają prace na wylocie ulicy Warszawskiej w skrzyżowanie z Obwodnicą. Nadal też pozostają do wykonania praca związane z położeniem jeszcze dwóch warstw ścieralnych dywanika asfaltowego.

Prac wymagają jeszcze wloty w ulice osiedlowe i dojazdowe do Sławacinka Starego. Już nie mówiąc o oznakowaniu poziomym i pionowym czy montażu wiat przystankowych. Jednym słowem – sporo jeszcze będzie się działo na III etapie przebudowy ulicy Warszawskiej.

Postaramy się o kolejne relacje w miarę dalszego postępu prac budowlanych.

Wcześniejsze materiały o realizacji inwestycji:

FotoRaport: Pierwsze metry asfaltu na Warszawskiej <<==>> LINK
Ostatni etap przebudowy Warszawskiej! (film) (galeria) <<==>> LINK

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

4 odpowiedzi

  1. Termin przesunięty a na ulicy krzywo, gorzej jak na starej drodze. Kto za to odpowiada. pieniądze w błoto. Standard w Białej.
    co to za wykonawca? i inspektor?

    1. To że krzywo to nic nadzwyczajnego skoro to jedynie podbudowa. Na to pójdzie dopiero warstwa wiążąca i ścieralna.

  2. Jeśli się nie mylę ta firma, robiła pierwszy odcinek Warszawskiej od przychodni do Kopernika i też miała spore opóźnienie.

    1. Z tego ci się orientuję to poprzednie odcinki Warszawskiej robiła ta firma co obecnie zajmowała się rondem Terebelska/DK2 i ścieżką przy Janowskiej. Patrząc po studzienkach to jeszcze ok 10 cm asfaltu zostało do ułożenia, więc na tę chwilę nierównościami bym się nie przejmował. Zobaczymy jak skończą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama