Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Działania bialskiej grupy Speed

Ostatni weekend wakacji to czas wytężonej służby bialskich policjantów, szczególnie funkcjonariuszy ruchu drogowego. Policjanci dbali o bezpieczeństwo osób podróżujących drogami powiatu bialskiego. Jednak i tym razem nie wszyscy respektowali obowiązujące przepisy. Przez trzy weekendowe dni policjanci z grupy Speed ujawnili 6 kierowców którzy znacznie przekroczyli dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość.

W piątek policjanci ujawnili dwoje kierowców „z ciężką nogą”. Po godz. 12:00 w miejscowości Żakowola Radzyńska na DK-19 policjanci zauważyli jadącego z dużą prędkością mercedesa. Urządzenie wykazało 117 km/h. Za kierownicą auta siedział 22-letni mieszkaniec Siedlec. Przed godz. 14:00 na „krajowej dwójce” w miejscowości Tłuściec zatrzymany został do kontroli osobowy VW-en. Za kierownicą auta siedziała 40-letnia mieszkanka Lublina. Kobieta przekroczyła prędkość o 65 km.

Następnego dnia przed godz. 9.00 w miejscowości Grabówka na DW-812 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kolejne auto. Kierujący Jaguarem 47-letni obywatel Ukrainy jechał 104 km/h. Wczoraj natomiast funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej trzech kierowców, którzy jechali w terenie zabudowanym z prędkością ponad 100 km/h. Rekordzistą okazał się 48-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Podróżujący Hondą mężczyzna zatrzymany został do kontroli przed godz. 15:00 w miejscowości Grabówka. Tu urządzenie wykazało 114 km/h.

Wszyscy kierowcy ukarani zostali mandatami karnymi. Stracili też uprawnienia do kierowania na najbliższe 3 miesiące.

Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę za kierownicą. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest wciąż główną przyczyną zdarzeń drogowych, do jakich dochodzi na naszych drogach. Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama