Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Sosnówka szyje maseczki!

- Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które odpowiedziały na naszą akcję i podjęły się szycia maseczek ochronnych wielokrotnego użycia. Mamy już 10 szyjących pań, a wśród nich są zawodowe krawcowe oraz osoby, które dopiero uczą się fachu. Za każdą parę rąk i wielkie serce bardzo dziękujemy!!! - takie słowa wójt Marcin Babkiewicz skierował pod adresem mieszkańców Gminy Sosnówka w podziękowaniu za żywy odzew na akcję społecznego szycia maseczek. Akcję koordynuje Jolanta Mikulska z Gminnego Ośrodka Kultury.

W pierwszej kolejności maseczki przekazywane są do służb gminnych: OSP oraz GOPS, które potrzebują zabezpieczenia w środki ochrony osobistej w sytuacjach kryzysowych (akcje ratunkowe, dostarczanie żywności itp.).

Uszyte na terenie Gminy Sosnówka maseczki przekazywane są również w sołectwach – sołtysom i radnym.

– W miarę możliwości postaramy się, aby każdy mieszkaniec naszej gminy, który potrzebuje maseczki, otrzymał ją. – informuje wójt Babkiewicz.

– Bardzo dziękujemy za dotychczasowy trud i zaangażowanie a osoby, które chciałyby wspomóc nas w szyciu prosimy o kontakt telefoniczny tel. 696 033 448. Mile widziana każda pomoc. – uzupełnia informacje o akcji Jolanta Mikulska z GOK Sosnówka.

Przypominamy, że od 16 kwietnia każda osoba przebywająca w miejscu publicznym będzie miała obowiązek zasłaniania ust i nosa‼️

     

 

materiał: Sosnówka gmina
tekst: Marcin Babkiewicz wójt Sosnówki / Jolanta Mikulska dyrektor GOK Sosnówka / Leszek Niedaleki
zdjęcia: Gminny Ośrodek Kultury w Sosnówce
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama