Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Fundusze na drogi – doceniono starania bialskiej gminy!

Premier Mateusz Morawiecki zdecydował w kwietniu o rządowym wsparciu gmin i powiatów ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. W gronie beneficjentów znalazła się też gmina Biała Podlaska, której przyznano pieniądze na budowę dwóch dróg.

Pierwsza z nich to kontynuacja rozpoczętej wcześniej inwestycji, czyli traktu prowadzącego ze Sławacinka Starego w kierunku Styrzyńca. Wcześniej była to droga powiatowa, jednak dzięki inicjatywie samorządu przekazano ją bialskiej gminie. Warto tu dodać, że stanowi ona naturalną obwodnicę krajowej trasy E-30 i w przypadku jakiejkolwiek awarii, ruch pojazdów z Białej Podlaskiej w kierunku Warszawy może odbywać się właśnie tą drogą.

Kontynuację budowy drogi ze Sławacinka Starego do Styrzyńca wyceniono na 3 mln 837 tys. 402 zł. Dotacja rządowa z FDS stanowi 60 proc. ogólnych kosztów i wynosi 2 mln 302 tys. 441 zł. Dzięki tej trasie mieszkańcy Sławacinka Starego zyskają chodniki, zaś mieszkańcy Styrzyńca będą mogli znacznie szybciej dotrzeć do domu, bez konieczności pokonywania zatłoczonej trasy E-30.

Na dofinansowanie z FDS może też liczyć inwestycja w Czosnówce, a konkretnie budowa ulicy Lipowej. Jej wartość wyceniona została na 270 tys. 323 zł. W efekcie dotacji gmina otrzyma na ten cel 167 tys. 593 zł. Miejmy nadzieję, że realizacja budowy obu dróg rozpocznie się w niedługim czasie. Będą to dwie znaczące inwestycje bieżącego roku obok rozbudowy Szkoły Podstawowej w Grabanowie i modernizacji zabytkowego dworku w Wilczynie.

wcześniejsze materiały o zamieszczonych w tekście tematach:
Pojedziemy 37 kilometrami nowych i wyremontowanych dróg <<==>> LINK

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Istvan Grabowski
zdjęcia: autor
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama