Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Konstantynów: Dzień Seniora (galeria)

Niebawem film a w nim rozmowy! Dziś fotorelacja z Dnia Seniora w Gminie Konstantynów. Seniorów odwiedził i przekazał drobny upominek wójt Romuald Murawski. Upominek przygotowała też Teresa Bartosiewicz, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Konstantynowie. Prezentem tym były piosenki śpiewane przez podopiecznych konstantynowskiej kultury.

Seniorom spotkanie umilały: piosenki śpiewane przez Pogodną Jesień z akompaniamentem Zdzisława Marczuka. Piosenki śpiewali młodzi wokaliści GCK Konstantynów: Dominika Stolarek, Magda Karczmarz, Gabriela Stańczuk-Zarzycka, Bartłomiej Juszkiewicz, Wojciech Dudek.

Spotkanie otworzyła Henryka Gołoś, prezes struktur senioralnych w Konstantynowie.
Ciesze się z tego dnia. Dziękuję wszystkim tym którzy skorzystali z zaproszenia. Dziękuję Państwu Tymoszukom i wójtowi Murawskiemu za pomoc i sponsoring naszego stołu. Dziękuję młodym mieszkańcom Konstantynowa i zespołowi Pogodna Jesień z szefem zespołu Zdzisławem Marczukiem. Dziękuje dyrektor gminnej kultury Teresie Bartosiewicz za udostępnienie sali i oprawę artystyczną. Witamy wśród nas przewodniczącą Związku Emerytów i Rencistów w Białej Podlaskiej, Marię Skonieczną. Szkoda tylko, że seniorzy z Konstantynowa i całej gminy zostali w większości w domach. Robimy co możemy żeby zaktywizować starszą już wiekiem społeczność lokalną. Jest ciężko. Jeszcze niedawno było nas około czterdziestu osób, obecnie zostało kilkanaście. To dziwne, bo co roku grono seniorów zasilają przecież nowe osoby. To prawda, że część z naszych członków odeszła, taka kolej rzeczy. Ale zapraszamy cały czas, otwarci jesteśmy na nowych członków. Nowe osoby to nowe pomysły, nowa siła do działania a być może wspólna realizacja marzeń. Dobrze żyje się seniorom w Konstantynowie, ale jeszcze lepiej byłoby gdybyśmy mogli się bardziej zintegrować. Wierzę, że tak będzie. – mówiła Henryka Gołoś.

– Ważna jest każda tego typu impreza, każde wydarzenie skierowane w stronę seniorów. Jest grupa, na szczęście coraz liczna, szukająca towarzystwa, korzystająca z tego co proponują seniorom kluby, koła, związki czy stowarzyszenia. Świadoma jestem tego, że wszystkich seniorów z domów nie wyciągniemy. Realizowane są ku temu różne przedsięwzięcia i projekty. Osobiście uważam, że najlepiej żeby było ich dużo i były powtarzane w miarę sukcesywnie. Tak aby senior mógł znaleźć pretekst do uczestnictwa. Drzemie w nas ogromny potencjał, im nas więcej, tym łatwiej nam realizować pomysły i nasze ale i osobiste marzenia każdego z seniorów. Zapraszamy do nas! Dziękuję władzom gminy Konstantynów za zrozumienie potrzeb seniorów mieszkających w gminie, to dobrze, że mogą liczyć na pozytywne podejście i wsparcie między innymi ze strony wójta Romualda Murawskiego. – mówiła Maria Skonieczna.

 

materiał: Radio Biper Konstantynów
tekst i zdjęcia: Radio Biper

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama