Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Leśna Podlaska: Biesiada Ludowa w Witulinie (galeria)

Wójt gminy Leśna Podlaska, Stowarzyszenie "Razem Lepiej" w Witulinie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Leśnej Podlaskiej zaprosili dziś do Witulina na Biesiadę Ludową. W programie znalazły się występy artystyczne Oliwi Spychel, wspólne biesiadowanie z zespołem Leśnianki, kiełbaski z grilla.

– Będziemy chcieli kontynuować tego typu spotkania. To podstawa funkcjonowania tego typu społeczności. Daleko nam do większych ośrodków kulturalnych, gminny GOK też ma swoje zadania i swoją pracę, nie wszystko zrobią za nas. A to nasz pomysł i nasza realizacja. Integracja mieszkańców miejscowości. Pomysły i realizacja rodzą się w gronie członków naszego Stowarzyszenia Mieszkańców Wsi Witulin „Razem Lepiej”. Budynek i park po byłej szkole to wymarzone miejsce i dane nam nieograniczone praktycznie możliwości działań. Jesteśmy zaszczyceni, że zespół Leśnianki zechcieli nam dziś umilić czas i wspólnie biesiadować. Cieszymy się z obecności Oliwki, młodej skrzypaczki ludowej. Swoją twórczość, nastrojową, nostalgiczną, w sam raz pod miejsce prezentuje nam poetka Jadwiga Panasiuk. To nasza mieszkanka a jednocześnie członkini Leśnianek. Środki na to działanie pozyskaliśmy z budżetu Gminy Leśna Podlaska. To środki na zadania pozarządowe. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni, że wójt Paweł Kazimierski i Rada Gminy kierowana przez Ewę Kulicką nie zostawiają nas samych sobie i bez odpowiedzi na prośby o wsparcie. Cieszymy się, że są tu dziś z nami. Zawitał też radny powiatowy Marian Tomkowicz. Tłoczno jest przy naszym stoliku historycznym. Są tam publikacje zarówno poświęcone całej Gminie Leśna Podlaska ale i wydawnictwa dotyczące Witulina i rodzinie Wężyków, dawnych właścicieli majątku Witulin. Chętnie oglądane są stare zdjęcia rodzinne i dawnych mieszkańców Witulina. Dużo się tu działo i myślę, że nadal odkrywamy historię naszych przodków a poprzez nasze działania identyfikujemy się z rodziną Wężyków. Tu niedaleko, na górce, na terenie parku szkolnego stał przecież pałac Wężyków. To miejsce, ta miejscowość i jej mieszkańcy mają w sobie duszę i serce do tego aby razem lepiej nam się mieszkało i żyło w Witulinie. – mówi Joanna Gregorowicz, mieszkanka Witulina.

 

materiał: Radio Biper Leśna Podlaska
temat: Leśna Podlaska gmina / GOK w Leśnej Podlaskiej / Witulin
zdjęcia i opracowanie: Radio Biper

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

0 odpowiedzi

  1. Wspaniała impreza integracyjna .Organizacja super, więcej takich imprez aby rozruszać mieszkańców Witulina.Miejsce wspaniałe na tego typu imprezy powinno być wykorzystywane częściej.Podziękowania dla organizatorów.

  2. Witam.
    Chociaż nie jestem mieszkańcem okolicznych miejscowości i nie uczestniczyłem w tej biesiadzie (to moje rodzinne strony) to jestem jak najbardziej za tego typu spotkaniami integracyjnymi.
    Życzyłbym tylko Gminie, Szkole i nnym organizatorom o większe może zaangażowanie i zainteresowanie młodzierzy.
    Poza tym..SUPER !
    POZDRAWIAM SERDECZNIE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama