Biała Podlaska: Uczniowie ZSZ NR 2 trzecią siłą w województwie!!!

11 października 2018 roku na obiektach MOSIR Bystrzyca w Lublinie, odbyły się finałowe zawody Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej. Największymi sukcesami indywidualnymi chłopców były trzy medalowe miejsca.

Złoto wywalczył w skoku w dal Piotr Tarkowski wynikiem 7,25m, natomiast w tej samej konkurencji niespodziewanie brąz zdobył Łukasz Maksymiuk wynikiem 6,09m. Oprócz skoczków medal srebrny zdobyła sztafeta 4×100 z czasem 44,84 sek. w skład której wchodzili: Bartosz Bomba, Wojciech Pawłowicz, Mateusz Błędowski i Piotr Tarkowski.
Zawodnicy z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 brali udział w tej imprezie również  jako drużyna, która awans wywalczyła sobie dwa tygodnie wcześniej.  Chłopcy spisali się na medal i zdobyli puchar za trzecie miejsce w województwie. W skład reprezentacji szkoły weszli: kapitan – Piotr Tarkowski, Damian Fic, Łukasz Maksymiuk /wszyscy skok w dal/, Mateusz Błędowski, Bartosz Bomba, Wojciech Pawłowicz /100 m/, Krystian Chomiuk, Gabriel Pomorski /400 m/, Patryk Chmielewski,  Dawid Hryć /1500 m/, Kamil Jakoniuk, Damian Lizut i Rafał Żuk /pchnięcie kulą/. Przygotowanie i opieka nad zawodnikami: p. Agnieszka Biegajło i p. Jacek Szyc.

materiał: Biała Podlaska miasto / sport
tekst / zdjęcia: Ewa Toczek