Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Rogoźnica: Coś dla ducha, coś dla ciała. Piknik rodzinny i XVII Biegi Przełajowe im. J. Kusocińskiego

29 maja w Rogoźnicy (gm. Międzyrzec Podlaski) odbył się Dzień Rodziny połączony z XVII Gminnymi Biegami Przełajowymi im. Janusza Kusocińskiego , który jest patronem Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rogoźnicy.

Święto rozpoczął uroczysty apel przybliżający sylwetkę patrona szkoły. W akademii uczestniczył niecodzienny gość – ośmioletni Dominik, z mamą i rodzeństwem, który od urodzenia choruje na porażenie mózgowe i wymaga stałej rehabilitacji.

Dzięki niezwykle empatycznej postawie naszych uczniów, udało nam się zebrać półroczny zapas nakrętek, które zapewnią chłopcu możliwość kontynuowania leczenia. Ponadto Szkolny Klub Wolontariusza przygotował dla Dominika i jego najbliższych słodki upominek.

Janusz Kusociński był wybitnym sportowcem okresu dwudziestolecia międzywojennego. Lekkoatleta, złoty medalista olimpijski z Los Angeles w biegu na 10 000 m oraz srebrny medalista pierwszych mistrzostw Europy na dystansie 5000 m.

Wielokrotny mistrz oraz rekordzista Polski w biegach średnich i długich dystansach. Zginął rozstrzelany przez Niemców w pobliżu Palmir, w Puszczy Kampinoskiej, w ramach akcji AB, mającej na celu eksterminację polskiej inteligencji. Uroczystości miały na celu uczczenie pamięci o tak wybitnej postaci w polskim sporcie.

Idealnym sposobem do tego były zorganizowane już XVII Gminne Biegi Przełajowe im. Janusza Kusocińskiego. Tegoroczna edycja biegów odbyła się pod hasłem „Dla Niepodległej” w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uroczystość została objęta Patronatem Narodowym prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości oraz Patronatem Honorowym Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski.

Celem imprezy była integracja międzypokoleniowa, wspólne, familijne spędzenie czasu wolnego, aktywność sportowa, propagowanie zdrowego stylu życia oraz czynne zaangażowanie całych rodzin w działania odbywające się w trakcie wydarzenia. Podczas festynu można było podziwiać umiejętności taneczne przedszkolaków z oddziałów Motylki oraz Krasnale, którzy ubrani w biało-czerwone stroje wykonali taniec ludowy Polka do melodii Holly Dolly.

Następnie uczniowie klasy trzeciej wykonali widowiskowy taniec z flagami. Nasze dzieci kolejny raz udowodniły, że prócz talentu krasomówczego oraz wokalnego, drzemie w nich również duży potencjał taneczny. Zaprezentowane układy taneczne stanowiły uroczy dodatek rodzinnego festynu.

Wielką radość sprawiły dzieciom i młodzieży tzw. dmuchańce. W tym roku Rada Rodziców sfinansowała dwie zjeżdżalnie, żółwika-wspinaczkę, euro-bungee, byka rodeo oraz siłomierz, który cieszył się szczególnym zainteresowaniem wśród płci
męskiej.

Ponadto na placu szkolnym rozmieszczonych było kilkanaście stoisk, w których odbywały się gry, konkursy czytelnicze prowadzone przez panie z gminnej biblioteki, loteria fantowa przygotowana przez Samorząd Uczniowski. Dużym powodzeniem cieszyło się również stoisko słodkości w barwach narodowych przygotowane przez Radę Rodziców, która jak
zwykle, gdy zachodzi potrzeba, chętnie służy pomocą.

Należy podkreślić, że w tym dniu Szkolny Klub Wolontariusza przygotował liczne atrakcje, takie jak: malowanie buziek, włosów czy wykonywanie przepięknych baniek mydlanych. Zatroszczył się również o podopiecznych Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt „AZYL” w Białej Podlaskiej, organizując dla nich zbiórkę karmy, koców, zabawek itp.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rogoźnicy pokazali, że śpiewem, tańcem i wspólną zabawą można pięknie i nietuzinkowo celebrować setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Jak zawsze grono pedagogiczne stanowiło zgrany team, co dodatkowo potwierdzały identyczne koszulki z godłem Polski i logo szkoły, w które byli ubrani wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły.

Podczas festynu wszyscy mogli raczyć się grillowaną kiełbaską, lodami, wspaniałym ciastem i zdrowymi napojami. Wszyscy, którzy tego dnia przyszli do szkoły, uczestniczyli w innych niż zwykle zajęciach szkolnych. Byli zadowoleni, odczuwali radość i satysfakcję z podjętych działań. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie interesującego. Atrakcje tego dnia zorganizowane dla dzieci, młodzieży i rodziców pokazały zdrowy sposób spędzania wolnego czasu oraz niezawodną metodę na integrację rodziny.

Festyn zakończył się sukcesem organizacyjnym dzięki pomocy rodziców, wielkiemu zaangażowaniu nauczycieli i pracowników szkoły oraz pomocy finansowej sponsorów: Radzie Rodziców, Firmie AGMAR, Krynicy Vitamin S.A., Bankowi Spółdzielczemu,
Liquid Systems Sp. z o.o., Zakładowi Wyrobów Wędliniarskich „Wysokie” s.c.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się poprzez udział w tym niecodziennym wydarzeniu do integracji naszej społeczności oraz włączyli się w celebrowanie 100-rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

KOMUNIKAT KOŃCOWY Z BIEGÓW
Bieg „parami” bez rywalizacji sportowej – 10 par ( 20 osób)

Klasyfikacja indywidualna

Szkoły podstawowe:

Klasa I – II dziewczęta:
Sawczuk Milena – Rzeczyca
Kalenik Oliwia – Rudniki
Hryciuk Julia – Tuliłów

Klasa I -II chłopcy:
Zaniewicz Oskar – Misie
Wąsowski Maksymilian – Tuliłów
Pawłowski Wiktor – Rzeczyca

Klasa III – IV dziewczęta:
Filipuk Julia – Rudniki
Nestoruk Patrycja – Rogoźnica
Lesiuk Magda – Rogoźnica

Klasa III -IV chłopcy:
Kiryluk Maciej – Tłuściec
Filipiuk Przemysław – Rudniki
Daniluk Aleksander – Rudniki

Klasa V -VI dziewczęta:
Matejko Nina – Misie
Karwowska Zuzanna – Tuliłów
Komińczyk Emilia – Kożuszki

Klasa V -VI chłopcy:
Iwaniuk Damian – Rogoźnica
Wawryniuk Mateusz – Rogoźnica
Nesterowcz Łukasz – Rzeczyca

Klasa VII dziewczęta:
Bogucka Wiktoria – Rudniki
Maksymiuk Karolina – Tłuściec
Pińczuk Wiktoria – Misie

Klasa VII chłopcy:
Siłuszyk Radosław – Kożuszki
Bogucki Adrian – Misie
Cap Wiktor – Rzeczyca

Szkoły podstawowe (klasy gimnazjalne):

Klasa II dziewczęta:
Litwiniuk Wiktoria – Rogoźnica
Brodawka Amelia – Misie
Wiśnicka Julia – Kożuszki

Klasa III dziewczęta:
Zbucka Karolina – Misie
Kukawska Zuzanna – Kożuszki
Iwaniuk Marlena – Rogoźnica

Klasa II chłopcy:
Matejek Olaf – Misie
Matejko Kamil – Misie
Filipiuk Mateusz – Rogoźnica

Klasa III chłopcy:
Lesiuk Jakub – Rogoźnica
Kusznieruk Adrian – Rogoźnica
Matejek Bartłomiej – Rogoźnica

Klasyfikacja drużynowa:

Szkoły podstawowe:
1. SP Rogoźnica 87 pkt.
2. SP Misie 74 pkt.
3. SP Rudniki 70 pkt.
4. SP Rzeczyca 69 pkt.
5. SP Kożuszki 62 pkt.
6. SP Tuliłów 41 pkt.
7. SP Tłuściec 37 pkt.

Szkoły podstawowe (klasy gimnazjalne):
1. SP Rogoźnica 83 pkt.
2. SP Misie 70 pkt.
3. SP Kożuszki 55 pkt.

[foogallery id=”98559″]


materiał: gmina Międzyrzec Podlaski
tekst: Szkoła Podstawowa w Rogoźnicy/ Jakub (OvO) Sowa
zdjęcia: Szkoła Podstawowa w Rogoźnicy/ Małgorzata Mieńko

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama