Facebook

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Puchar Burmistrza Międzyrzeca Podlaskiego w Szachach Szybkich i Błyskawicznych (galeria)

W piękną słoneczną niedzielę, 27 maja 2018 roku do walki na szachownicach w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim zdecydowało się przystąpić trzydziestu ośmiu miłośników „królewskiej gry” w wieku od 5 do 75 lat.

Piąty turniej z cyklu „Puchar Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski w Szachach Szybkich i Błyskawicznych” sponsorowany przez firmę cukierniczą dr Gerard upłynął w miłej atmosferze, aczkolwiek walki na szachownicach były bardzo zacięte.

W klasyfikacji open zwyciężył Andrzej Rogoza reprezentujący klub LUKS Lubartów. Pan Andrzej wyprzedził Ignata Bogdanowa z Ukrainy i Wiktora Kukawskiego reprezentującego międzyrzecki Klub MUKS „Gambit, który okazał się jednocześnie najlepszym juniorem do lat 14. Wśród juniorek do lat 14 Hanna Nurzyńska również z naszego Klubu.

Klasyfikacje juniorów młodszych do lat 8 i 10 zdominowali młodzi szachiści MUKS „Gambit w Międzyrzecu Podlaskim.

Wśród dziesięciolatków zwyciężyli: Karolina Tymoszuk i Aleksander Nakaziuk, a wśród dzieci ośmioletnich Joanna Wedziuk z MUKS „Gambit” i Szymon Suska ze Stowarzyszenia Szachpol Łuków. Pierwsze miejsce zajęła Karolina Wysokińska przed Olą Marciniuk i Karoliną Tymoszuk.

Najmłodszym uczestnikiem zawodów był pięciolatek Gabryś Muszyński, któremu udało się uzyskać 1 pkt.

Turniej upłynął w sympatycznej atmosferze. Nagrody i medale w grupach juniorskich ufundowane zostały ze środków przekazanych przez Firmę ciastkarską „Dr Gerard”

Organizator w imieniu Sponsora, Patrona i swoim zaprasza na kolejny turniej, który przeprowadzony zostanie 17 czerwca 2018 roku.

materiał: Międzyrzec Podlaski miasto
tekst / zdjęcia: Tadeusz Węgrzyniak