Piłka siatkowa: KS CKFiS Bełżyce – KS AZS AWF Biała Podlaska 1:3

Akademikom po dłuższej, świąteczno-noworocznej przerwie przyszło zmierzyć się na wyjeździe z drużyną z Bełżyc. Był to mecz pełen emocji i zwrotów sytuacji.

Pierwsza partia bardzo wyrównana, ale to przede wszystkim gra błędów z jednej i drugiej strony. Nieco mniej popełnili ich azetesiacy i wygrali premierową partię 25:23. Drugi set lepiej otworzyli goście, którzy przez całą partię powiększali przewagę, aby w końcówce prowadzić 22:18. Goście nie dali za wygraną i w jednym ustawieniu wyrównali stan meczu (22:22). Po raz kolejny akademicy wytrzymali presje końcówki i wygrali drugiego seta 25:23. Początek trzeciej partii wskazywał, że wygrana lidera rozgrywek to już formalność, ponieważ prowadzili już 21:12! Jednak wydarzyło się „trzęsienie ziemi” i nasi siatkarze oddali inicjatywę gospodarzom i zanim się obejrzeli, to na tablicy pojawił się wynik 23:22 dla drużyny z Bełżyc, a chwilę później to oni cieszyli się ze zwycięstwa w trzecim secie (29:27). Czwarty set to powrót akademików do gry w pełnej koncentracji. Nasi siatkarze od pierwszych piłek budowali punktową przewagę, której nie oddali już do końca seta, wygrywając wysoko 25:17 i całe spotkanie 3:1

Skład zespołu:

Kapitan – Damian Roszkowski, Jakub Gaładyna, Michał Gołębiowski, Adrian Kupiński (libero), Damian Jurkowski, Igor Kowalski, Marcin Kusznieruk, Hubert Jankuniec, Maciej Malczyński (libero), Kacper Nowicki, Remigiusz Puszkarski, Dawid Duliasz, Mateusz Kamiński.

Kolejny mecz już 20.01.2018 – TABASCO TSS KUDŁATY Tomaszów Lubelski – KS AZS AWF Biała Podlaska.

materiał: AWF Biała Podlaska
tekst / zdjęcie: dr Anna Bodasińska, Prodziekan ds.Rozwoju