Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Operacja Czysta Rzeka z TKKF – Gnojno 2024 (film) (galeria)

Klub rekreacyjno - sportowy TKKF Krzna Biała Podlaska zorganizował w dniu 11 maja akcję sprzątania śmieci w ramach Operacji Czysta Rzeka. Wolontariusze zebrali się, by wspólnie sprzątać linię brzegową rzeki Bug.

Akcja ma na celu posprzątania „lubelskiej” linii brzegowej rzeki Bug, od miejsca, gdzie rzeka przestaje być rzeką graniczną (około 300 m na wschód od promu Niemirów-Gnojno) do punktu widokowego (na granicy województw lubelskiego i mazowieckiego). 

W naszej grupie mamy takie trzon podstawowy, który jest od początku akcji, ale też co roku mamy nowe osoby, z czego bardzo się cieszy, bo akcja, jak zresztą widać po większej liczbie zarejestrowanych komitetów, rozrasta się swoim zasięgiem. U nas także jest dużo nowych osób. Wybraliśmy Gnojno, bo to piękny przyrodniczo teren, a jak obserwujemy, coraz więcej ludzi z dużych miast przyjeżdża tu odpoczywać. Przyjeżdżają pod namioty, spacerują, przyjeżdżają w niedzielę na obiad. Wiadomo, tam, gdzie są ludzie, tam pozostają śmieci. Sami często tu przyjeżdżamy i staramy się dbać o to, by wypoczywać w czystej, ładnej przyrodzie – wyjaśnia prezes Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej Krzna Biała Podlaska Marta Mandziuk. – Muszę przyznać, że z roku na rok tych śmieci jest coraz mniej i są to śmieci stricte zostawione przez turystów. Na początku akcji zbieraliśmy opony, kawałki lodówek, a teraz co roku obserwujemy, że są to butelki plastikowe, puszki po piwie, słoiki po gotowych daniach, woreczki i reklamówki.

Warto podkreślić, że biorąc udział w Operacji Czysta Rzeka, ma się również wybór na to, czy będzie to akcja jeszcze bardziej przyjazna dla środowiska, ponieważ można dokonać wyboru „gadżetu”, którym jest koszulka lub samo podziękowanie, a nawet tylko zasadzenie drzewa w imieniu uczestnika. – To my decydujemy, czy chcemy generować dodatkowe koszty – podkreśla nasza rozmówczyni.

Akcja rozpoczęła się przy schronisku młodzieżowym w Gnojnie. Organizatorzy zadbali o koszulki dla osób chętnych, worki i rękawiczki. Na zakończenie zaplanowano spotkanie integracyjne oraz konkurs na najciekawsze znalezisko.

Galeria zdjęć – poniżej.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska / Gmina Konstantynów
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama