Piłka ręczna: AZS AWF Biała Podlaska – MTS Chrzanów 26:21 (13:11) (galeria)

Bardzo dobrze spisali się piłkarze ręczni AZS AWF Biała Podlaska występując w roli gospodarza przeciwko MTS Chrzanów. Już od początku spotkania widać było dużą determinację i chęć wygrania w tym meczu, którego stawką było opuszczenie przedostatniego miejsca w tabeli i dobre prognozy na kolejne mecze.

Początek spotkania to wyrównana gra obu zespołów, w którym żadnemu z zespołów nie udało się w pierwszym kwadransie meczu wypracować większej przewagi. Dopiero w 16 min. spotkania akademicy wyszli na 2-bramkową przewagę, doprowadzając do wyniku 10:8. W kolejnych minutach pierwszej połowy oba zespoły dorzuciły jeszcze po 3 bramki, by do szatni na przerwę schodzić z wynikiem 13:11.

Początek drugiej odsłony to skuteczna gra AZS-u, który szybko powiększył przewagę do 4 bramek – w ciągu pierwszych pięciu minut drugiej połowy, doprowadzając do wyniku 15:11.

Kolejne fragmenty meczu to kontrolowanie spotkania przez zespół gospodarzy, którzy zdołali jeszcze poprawić wynik spotkania, by ostatecznie zakończyć mecz zdecydowanym zwycięstwem 26:21.

Na przestrzeni całego meczu AZS zaprezentował kilka bardzo ciekawych akcji zakończonych bramkami. Wyjątkowy mecz zaliczył Łukasz Adamiuk w bramce, który swoimi niesamowitymi interwencjami nie pozwolił przeciwnikowi zmienić wyniku końcowego spotkania. Bardzo dobre fragmenty w tej konfrontacji miał Marcin Stefaniec, który w ważnych momentach skutecznie atakował bramkę rywali. W ataku wyróżniali się również: Michał Bekisz (5 bramek) i Łukasz Kandora (3 bramki). Na pochwałę zasłużyła też dobrze funkcjonująca obrona, która przez większość spotkania stanowiła monolit.

Bramki dla AZS AWF Biała Podlaska zdobywali: Skuciński 2, Ziółkowski 3, Rusin 1, Stefaniec 4, Małecki 1, Kruchkou 5 (3 z rzutu karnego), Bekisz 5, Banaś 1, Kandora 3, Pezda 1.

Szczególne podziękowania kierujemy do dużej grupy kibiców Akademii Piłkarskiej TOP 54 w Białej Podlaskiej (młodych piłkarzy, ich trenerów i rodziców), którzy w tym meczu bardzo mocno nas wspierali głośnym dopingiem. Akcja „Wszyscy na ręczną” pokazała, że w Białej Podlaskiej sport łączy pokolenia!