Praca nie poszła na marne… AWF Biała Podlaska – Politechnika Lubelska 2:0 (25:21, 25:3)

09.03.2017 r. na bialskim parkiecie, w ostatnim meczu drugiej rundy Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego, zmierzyły się drużyny: AWF Biała Podlaska i Politechnika Lublin.

Pierwszy set był dość „dziwny”. Zawodniczki AWF-u już od początku pokazały gościom, że nie oddadzą punktów tak łatwo, jednak drużyna z Lublina nie poddawała się i cały czas, systematycznie goniła bialskie siatkarki. Nerwowo zrobiło się w końcówce seta, w której siatkarki Politechniki wyrównały wynik (19:19) i wydawało się, że zacznie się prawdziwa walka. Po kilku pełnych emocji i skutecznych akcjach naszych siatkarek, set zakończył się wynikiem 25:21 na korzyść gospodyń.

Druga część spotkania nie miała już tyle emocji i pięknych siatkarskich akcji. Zawodniczki zespołu gości „oddały”praktycznie cały set bez jakiejkolwiek walki. W tym secie jedynie doszło do trzech rotacji w zespole gospodyń. Liczne błędy własne i bardzo skuteczna zagrywka zawodniczek AWF-u, spowodowały, że siatkarki bialskiej drużyny z minuty na minutę oddalały się w niebezpiecznym, kilkunastopunktowym tempie od przeciwniczek. Drugi set zakończył się wynikiem 25:3!

Systematyczna, ciężka praca na treningach wreszcie przyniosła oczekiwane rezultaty. Publiczność, która w tym dniu zjawiła się na trybunach była zachwycona postawą naszych siatkarek i głośno je dopingowała.