Podczas zrealizowanych warsztatów uczestnicy poznali tajniki przestrzennego projektowania i tworzenia kształtów w bezpłatnym programie Tinkercad, jego funkcje i możliwości techniczne oraz zdobyli wiedzę z zakresu budowy i praktycznej obsługi drukarki 3D.
Młodzież poznała cały proces powstania przedmiotu, począwszy od własnego pomysłu, aż po wydruk na drukarce. Powyższa technologia dopiero się rozwija i wchodzi do naszego życia codziennego a poznane narzędzia pozwalają w krótkim czasie i po niskich kosztach stworzyć kilka wersji produktu i wybrać do wydruku najlepsze rozwiązanie.
Celem warsztatów było zaprezentowanie technologii od strony praktycznej, rozwój wśród uczestników wyobraźni przestrzennej, myślenia abstrakcyjnego, zdolności manualnych jak również zdobycie umiejętności konstrukcyjnych.
Podjęte działania to wsparcie przygotowawcze zrealizowane zgodnie ze standardami jakości Erasmusa „Edukacja cyfrowa” w ramach projektu zagranicznych staży zawodowych, finansowanego ze środków programu Erasmus +
materiał: Europejski Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy
tekst i zdjęcia: Katarzyna Bancarzewska sp. ds. współpracy międzynarodowej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki