Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Staż zawodowy w słonecznej Maladze

W minioną sobotę czternastoosobowa grupa wychowanków Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy kształcących się w zawodzie: kucharz, fryzjer, cukiernik oraz mechanik pojazdów samochodowych wyjechała na dwutygodniowy staż zawodowy, który realizowany jest w miejscowości Malaga w słonecznej Hiszpanii.


Głównym celem realizowanego stażu jest wsparcie uczniów w nauce danego zawodu i poznaniu języka branżowego jak również kultury, tradycji, zwyczajów i organizacji pracy kraju przyjmującego, tego rodzaju doświadczenia zwiększają szanse młodzieży na znalezienie pracy po zakończonym procesie edukacji.

Od poniedziałku uczniowie rozpoczęli staże u lokalnych przedsiębiorców na terenie Malagi, odbywają się one w restauracjach, cukierniach, salonie fryzjerskim i warsztatach samochodowych, gdzie młodzież ma okazję zdobyć cenne doświadczenie oraz poznać praktyczny charakter zawodów w których się kształci na terenie Polski.

Zdobyte doświadczenie i umiejętności zawodowe zostaną potwierdzone certyfikatem oraz dokumentem Europass – Mobilność, który jest obecnie bardzo ważnym atutem przy poszukiwaniu pracy. Dla młodych ludzi, którzy już niedługo staną się absolwentami udział w stażach to ważna i warta polecenia forma rozwoju zawodowego.

Oprócz codziennej pracy młodzież będzie doskonalić znajomość języka hiszpańskiego jak również uczestniczyć w zajęciach upowszechniających i ewaluacyjnych w ramach projektu. Uczestnictwo w stażu zawodowym jest doskonałą okazją na poznanie nowych ludzi, zobaczenie ciekawych miejsc, regionu, jego kultury i historii jak również poznanie smaków tradycyjnej kuchni hiszpańskiej.

Wyjazd młodzieży do Hiszpanii, poprzedzony był szeregiem działań przygotowujących, uczestnicy brali udział we wsparciu pedagogicznym, kulturowym, kursie języka hiszpańskiego obejmującym słownictwo branżowe jak również w warsztatach z projektowania i druku 3D oraz warsztatach ekologicznych.Podjęte działania zrealizowane zostały zgodnie z obowiązującymi standardami jakości w ramach akredytowanego projektu zagranicznych staży zawodowych, finansowanego ze środków Unii Europejskiej, sektor „Kształcenie i Szkolenia Zawodowe” Akcja 1.

materiał: ECKiW OHP w Roskoszy
tekst i zdjęcia: Katarzyna Bancarzewska sp. ds. programów ECKiW OHP w Roskoszy
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama