Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Drelowskie uczennice zaprosiły na koncert charytatywny na rzecz 4,5-letniego Pawełka (galeria)

20 czerwca społeczność Szkoły Podstawowej im. Unitów Drelowskich w Drelowie zaprosiła wszystkich zainteresowanych na koncert charytatywny "Rodzina jest najważniejsza", którego celem była pomoc w zebraniu środków na kosztowną rehabilitację 4,5-letniego Pawełka cierpiącego na mózgowe porażenie dziecięce.

Tego dnia na scenie Gminnego Centrum Kultury w Drelowie wystąpiły uczennice i absolwentki szkoły: Gabriela Kieczka, Alicja Maksymiuk, Anna Ciok, Zofia Pepa, Julia Podgajna, Iga Golczuk, Aleksandra Tarasiuk i Izabela Kieczka.

Wokalistki zaprezentowały różnorodny repertuar, zarówno dziecięcy jak i dla dorosłych, zaczerpnięty z polskiej muzyki klasycznej i rozrywkowej.

Wstęp na koncert był biletowany, a zebrane środki zostały przeznaczone na rehabilitację chorego na mózgowe porażenie dziecięce 4,5-letniego Pawełka, brata jednego z drelowskich uczniów. Wcześniej szkoła prowadziła kiermasz i loterię, z których również zbierała pieniądze na pomoc rodzinie chłopca, a czwartkowy koncert, w którym uczestniczyło blisko 100 osób, był uwieńczeniem tych inicjatyw. 

Dziękuję, że jesteście z nami. Każdy z nas ma w sobie cząstkę dziecka, czasami to nasza słabość, a czasami to nasza moc. Niemniej każdy z nas czasami chciałby tym dzieckiem być, zdjąć z siebie odpowiedzialność, presję, stres, poczuć się zaopiekowanym. Bo „nieważne, jaki bój toczymy ze światem, nieważne, ile zbrój wkładamy przy tym i masek, jakimi tu czyni nas każda z ról i przypiętych łatek, będziemy zawsze dziećmi naszych ojców i matek”. Ten koncert pod hasłem „Najważniejsza jest rodzina” jest celebracją świąt, majowego Dnia Matki, czerwcowego Dnia Dziecka i zbliżającego się Dnia Ojca. Rodzina jest najważniejsza, a my chcemy dziś zwrócić uwagę na to, że rodzina jako instytucja zasługuje na wsparcie, bo nie zawsze udaje się radzić sobie z rzeczywistością samodzielnie, potrzebni są przyjaciele. „Bogatym jest ten, kto posiada wiele, bogatszy ten, który mało potrzebuje, a najbogatszy ten, który dużo pomaga”. Niech to motto otworzy nasz pierwszy, mam nadzieję, że nie ostatni, koncert charytatywny, będący podsumowaniem naszych działań na rzecz Pawełka. Pomaganie to nie tylko wsparcie finansowe, mam tu na myśli wszystkich, którzy włączają się w tego typu akcje. To czas, talent, dużo pracy, który włożyły w ten występ dziewczyny – podkreśliła tego dnia psycholog Joanna Kieczka, która odpowiadała za koordynację koncertu i inicjatyw podejmowanych przez szkolną społeczność.

 

Galeria zdjęć – poniżej.

 

materiał: Radio Biper Gmina Drelów
zdjęcia: Małgorzata Mieńko
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama