Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Agata Olichwirowicz nowym skarbnikiem gminy Biała Podlaska (film)

Podczas III sesji rady gminy Biała Podlaska kadencji 2024-2029 radni podjęli uchwałę o odwołaniu ze stanowiska skarbnika obecnie je sprawującego Krzysztofa Radzikowskiego. Na mocy kolejnej uchwały powierzono stanowisko Agacie Olichwirowicz.

O odwołanie ze stanowiska skarbnika Krzysztofa Radzikowskiego wnioskował wójt Konrad Gąsiorowski.

Takie uchwały nigdy nie są łatwe, dlatego tym bardziej jestem ukontentowany, że znaleźliśmy z panem skarbnikiem wspólny język, wspólnie ustaliliśmy, że czas na zmiany. Po pierwsze: pan Radzikowski będzie miał szansę dalszego rozwoju zawodowego w nowej jednostce samorządu terytorialnego. Po drugie: mieszkańcy wybierając nowego wójta dali mu delegację do stworzenia swojego zespołu, który będą oceniać i za którego działalność będę brał pełną odpowiedzialność – argumentował wójt Konrad Gąsiorowski.

Do słów włodarza odniósł się sam zainteresowany.

To prawda, jesteśmy po rozmowach i znaleźliśmy wspólnie nić porozumienia. Postanowiłem kontynuować swoją karierę zawodową w innym miejscu i na innym szczeblu. Rozstajemy się w pełnym porozumieniu i zgodzie – podkreślił Krzysztof Radzikowski, który zgodnie z podjętą większością głosów (9 głosów za, 1 przeciw, 5 wstrzymanych) uchwałą radą gminy kończy swoją pracę jako skarbnik z dniem 30 czerwca 2024 r.

Aktualizacja: Według informacji opublikowanej na stronie gminy Janów Podlaski w dniu 21 czerwca, w wyniku konkursu rozstrzygniętego 19 czerwca Krzysztof Radzikowski obejmie stanowisko zastępcy wójta gminy Janów Podlaski Karola Michałowskiego.

Krzysztof Radzikowski rozpoczął swoją pracę na rzecz gminy Biała Podlaska 1 października 2017 r. w wyniku konkursu przeprowadzonego przez wójta Wiesława Panasiuka. – Moja współpraca układała się bardzo dobrze, pan Wiesław Panasiuk, wójt, który jest już na emeryturze, był bardzo dobrym szefem, rozumiał ludzi, był zawsze dla mieszkańców, dbał o interesy gminy, jak również pracowników, bo są największym kapitałem urzędu. To były owocne lata, które zaowocowały mnóstwem inwestycji na terenie gminy. Jak rozpoczynałem pracę jako skarbnik to budżet wynosił lekko ponad 40 mln zł, dzisiaj sięga 100 mln zł. Zostawiam gminę w bardzo dobrej kondycji finansowej. Nigdy nie było żadnych uwag co do finansów gminy, wszystkie kontrole przebiegały prawidłowo i pomyślnie. Gmina nie jest zadłużona, nie zaciągaliśmy żadnych kredytów. Gmina ma również mnóstwo pieniędzy na dalsze inwestycje, na wkład własny do projektów unijnych, lokuje te środki na koncie i wykorzysta je na pewno na nowe inwestycje w nowej perspektywie unijnej – podkreśla skarbnik. 

Na mocy jednogłośnie podjętej tego samego dnia uchwały stanowisko zostało powierzone z dniem 1 lipca 2024 r. rekomendowanej przez wójta Konrada Gąsiorowskiego Agacie Olichwirowicz. 

Urodziłam się i mieszkam w mieście Biała Podlaska. Od początku swojej ścieżki zawodowej jestem związana z samorządem i finansami. Rozpoczynałam pracę w urzędzie miasta Biała Podlaska, następnie kontynuowałam ją na stanowisku głównego księgowego w żłobku i zespole żłobków miejskich, obecnie pełnię funkcję skarbnika w gminie Tuczna. Staram się cały czas dbać o swój rozwój zawodowy i dokształcanie. W ubiegłym roku ukończyłam studia Doctor Of Business Administration w Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie. Postaram się dołożyć wszelkich starań, aby jak najbardziej rzetelnie, z pełnym zaangażowaniem, razem z państwem i panem wójtem pracować na rzecz rozwoju gminy Biała Podlaska.– dokonała autoprezentacji Agata Olichwirowicz. – Najważniejsze, aby nowa skarbnik cechowała się rzetelnością, odpowiedzialnością i przede wszystkim rozmową z radnymi i urzędnikami naszego urzędu – podkreślił włodarz.

Życzenia nowej skarbnik gminy złożyli w imieniu gminnej społeczności wójt Konrad Gąsiorowski, sekretarz Grażyna Majewska i przewodniczący rady gminy Maciej Hawryluk. – Życzę samych sukcesów, dobrej współpracy z radą gminy, urzędem i całą załogą oraz tego, żeby wprowadziła pani do naszej gminy pozytywną energię – mówił włodarz. – Życzę, by pani tak rozbudowała budżet, by zadowolić wszystkich radnych, pracowników i mieszkańców – sekretarz Grażyna Majewska.

 

materiał: Radio Biper Gmina Biała Podlaska
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama