Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Sierż. szt. Mateusz Adamiuk z bialskiej komendy zdobył tytuł „Dzielnicowego Roku” województwa lubelskiego

Sierż. szt. Mateusz Adamiuk z KMP w Białej Podlaskiej został najlepszym „Dzielnicowym Roku” w lubelskim garnizonie Policji. Wojewódzkie Eliminacje Zawodów „Dzielnicowy Roku” trwały dwa dni. Funkcjonariusze z komend miejskich i powiatowych zmierzyli się w trzech konkurencjach sprawdzających ich wiedzę i praktyczne umiejętności. Policjant będzie reprezentować KWP w Lublinie podczas finału ogólnopolskich zawodów, który odbędzie się w październiku w Katowicach.

Zakończyły się Wojewódzkie Eliminacje Zawodów „Dzielnicowy Roku”. 40 funkcjonariuszy z komend miejskich i powiatowych zmierzyło się w trzech konkurencjach sprawdzających widzę i praktyczne umiejętności lubelskich dzielnicowych. Konkurs rozpoczął się od konkurencji polegającej na symulacji przyjęcia interesantów.

Kolejną konkurencją był test, który składał się z pytań poświęconych zagadnieniom, z którymi na co dzień mają do czynienia dzielnicowi. Na koniec mundurowi prezentowali swoje umiejętności strzeleckie. Podsumowanie wyników uzyskanych przez dzielnicowych oraz kierowników rewiru w poszczególnych etapach konkursu wyłoniło zwycięzców. Tytuł „Dzielnicowego Roku” zdobył sierż. szt. Mateusz Adamiuk pełniący na co dzień służbę w Komedzie Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Drugie miejsce na podium zajął asp. szt. Marcin Godula z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie, z kolei trzecie miejsce wywalczył asp. szt. Jacek Wrzyszcz z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie. Najlepszym Kierownikiem Rewiru Dzielnicowych został mł. asp. Paweł Burda z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. Laureaci etapu wojewódzkiego otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody.

Przed najlepszym Dzielnicowym Województwa Lubelskiego finał XIV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”, który odbędzie się w październiku w Katowicach.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama