Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Studenci ACEU Akademii Bialskiej zakończyli rok akademicki (galeria)

17 czerwca absolwenci sześciu kierunków studiów podyplomowych Akademickiego Centrum Edukacji Ustawicznej Akademii Bialskiej w Białej Podlaskiej zakończyli uroczyście rok akademicki 2023/2024.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele sześciu kierunków studiów podyplomowych: Kadry i płace, Agent celny, Rolnictwo ekologiczne i projektowanie terenów zielonych, Finanse publiczne i administracja, Podstawy geodezji oraz Kwalifikacje pedagogiczne. Absolwenci odebrali tego dnia świadectwa kończąc etap edukacji dający nowe możliwości rozwoju osobistego i zawodowego.

Wierzymy, że wiedza i doświadczenie zdobyte w trakcie studiów podyplomowych będą dla państwa wartościowym kapitałem, który otworzy przed wami wiele nowych możliwości – usłyszeli podczas uroczystości.

Owocnego roku absolwentom i kadrze pedagogicznej pogratulował rektor Akademii Bialskiej prof. dr. hab. Jerzy Nitychoruk.

Naszym celem jest kształcenie. Nie jest prostą rzeczą czasami znaleźć odpowiednią liczbę studentów, do tego, by kształcić. Przyrost nie jest duży, chęci studiowania nie są tak duże, jak dawniej. Liczba studentów zmniejsza się diametralnie z 1,6 mln do 1,2 mln. Jest nam niesłychanie miło, że są studenci, którzy sami z siebie wybierają tę uczelnię, żeby poszerzyć swoje horyzonty, żeby się rozwinąć i zdobyć uprawnienia, żeby po prostu u nas być – mówił rektor Akademii Bialskiej prof. dr. hab. Jerzy Nitychoruk. – Mam głęboką nadzieję, że poznając kształcenie u nas może zechcą państwo w przyszłości nas odwiedzić i wybrać też inne studia podyplomowe. Wiedza, którą państwo zdobyliście, jest tym kapitałem, który nie podlega dewaluacji, inflacji, to coś, co z nami zostaje na całe życie.

Wśród absolwentów znaleźli się słuchacze z województw wielkopolskiego, mazowieckiego, pomorskiego, śląskiego, również z Norwegii.

Dziękujemy, że nam ufacie, że chcecie do nas przychodzić, że czujecie się tutaj dobrze. To daje nam dużo energii do dalszej pracy. Dziękujemy za ankiety, opinie, podpowiedzi, za to, że możemy z państwem rozmawiać i z waszej wiedzy czerpać inspirację. Jesteście dla nas największą wartością, bo jesteście nieustającą inspiracją, stawiacie nam bardzo wysoką poprzeczkę, ponieważ jesteście praktykami, osobami doświadczonymi, mającymi za sobą doświadczenia zawodowe. Wybieracie nasze studia podyplomowe z chęci, nie z przymusu, nie dla kolegów, tylko by podnosić kwalifikacje zawodowe. To dla nas duże wyzwanie. Musimy mieć świetny program, aktualną wiedzę i doskonałych fachowców – podkreśliła koordynator Akademickiego Centrum Ustawicznego Kształcenia Akademii Bialskiej Dorota Karwacka.

 

Galeria zdjęć – poniżej.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama