Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Mistrzostwa Polski Seniorów w Skokach na trampolinie, Skokach na ścieżce i PMT w Białej Podlaskiej (film) (galeria)

W dniach 14-16 czerwca 2024 roku w Białej Podlaskiej odbyły się „TAURON Mistrzostwa Polski Seniorów w skokach na trampolinie, skokach na ścieżce i podwójnej mini trampolinie”. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Lokalnej Aktywności Społecznej z siedzibą w Rakowiskach pod nadzorem Polskiego Związku Gimnastycznego oraz przy współpracy z Międzyszkolnym Klubem Sportowym „Żak” w Białej Podlaskiej.

To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło 180 utalentowanych sportowców z 28 ekip całej Polski, gotowych do rywalizacji i pokazania swojego talentu w tych dynamicznych dyscyplinach. Mistrzostwa Polski seniorów są to zawody o najwyższej randze w tej dyscyplinie sportu w kraju. Zawodnicy walczyli nie tylko o medale, ale również możliwość do kwalifikacji na zawody europejskie albo światowe. 

Zawody zostały rozegrane na hali sportowej przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 w Białej Podlaskiej. W uroczystym powitaniu zawodników wzięli udział prezes Fundacji Lokalnej Aktywności Społecznej w Rakowiskach Paweł Wiśniowski, rzecznik urzędu miasta Biała Podlaska Gabriela Kuc-Stefaniuk, wiceprezes Polskiego Związku Gimnastycznego Marek Starczyński i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Białej Podlaskiej Anna Gulewska.

To niezwykle ważne wydarzenie w kalendarzu polskiej gimnastyki. Tym bardziej jesteśmy wdzięczni Polskiego Związkowi Gimnastycznemu za zaufanie i powierzenie tej rangi imprezy naszej fundacji – mówił prezes Fundacji Lokalnej Aktywności Społecznej w Rakowiskach Paweł Wiśniowski. – Mistrzostwa mają wieloaspektowe znaczenie, zarówno na poziomie indywidualnym, jak i społecznym. Wydarzenia sportowe promują takie wartości jak fair play, współpraca, edukacja i szacunek dla przeciwników, a także mogą inspirować młodych ludzi do aktywnego uprawiania sportu i dążenia do osiągnięć w różnych dziedzinach życia. Gimnastyka i forma promowanej aktywności podczas mistrzostw zachęcają społeczeństwo do zdrowego stylu życia, co jest kluczowe w prewencji chorób cywilizacyjnych. Organizacja tych wydarzeń podnosi świadomość społeczeństwa na temat korzyści płynących z regularnej aktywności fizycznej i jej wpływu na zdrowie fizyczne i psychiczne.

Zawodnicy z klubów z terenu całej Polski zmierzyli się w rywalizacji w skokach na trampolinie, skokach na ścieżce i podwójnej mini trampolinie. Do zawodów przystąpili mistrzowie Polski oraz inni wysoko utytułowani reprezentanci gimnastyki sportowej, którym patronuje Polski Związek Gimnastyczny.

Zawsze miło wspominamy pobyt w Białej Podlaskiej, już po raz kolejny jesteśmy tu na Mistrzostwach Polski Seniorów. Są tu obecni mistrzowie Polski z poprzedniego roku i kilku poprzednich lat. To sport, gdzie ci mistrzowie się wymieniają. Są też obecni zdobywcy Mistrzostw Europy Juniorów, jest z nami trener kadry narodowej, więc to zawody na wysokim poziomie – zauważył wiceprezes Polskiego Związku Gimnastycznego ds. trampoliny Marek Starczyński.

Organizatorem wydarzenia była nasza rodzima Fundacja Lokalnej Aktywności Społecznej z siedzibą w Rakowiskach, która wyróżnia się już sporym doświadczeniem w tym zakresie.

Ja i osoby, z którymi współpracuję, jesteśmy mocno związani ze sportem. Ja byłem zawodnikiem akrobatyki sportowej przez ok. osiem lat. Jest mi to bliskie, wiem, jak to robić. Mój ojciec zakładał sekcję akrobatyki sportowej w Białej Podlaskiej, zaszczepił tym mnie i moje rodzeństwo, myślę, że to stąd się wzięło przede wszystkim – przybliża szczegóły swojego zainteresowania gimnastyką prezes fundacji Paweł Wiśniowski.

Wśród medalistów zawodniczka MKS Żak Biała Podlaska Maja Di Silvestro.

Więcej u sukcesie:
Maja Di Silvestro srebrną medalistką bialskich Mistrzostw Polski Tauron <<==>> LINK

Galeria zdjęć – poniżej.

Więcej szczegółów o mistrzostwach w relacji filmowej – zapraszamy:

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama