Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

„12h na tandemie” – rajd jubileuszowy i spotkanie z rekordzistami w Białej Podlaskiej (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 22 czerwca 2024
, godz. 11:30
Miasto Biała Podlaska zaprasza na rajd jubileuszowy "12h na tandemie" oraz spotkanie z bialczanami - rekordzistami świata w jeździe dwuosobowym rowerem na dystansie 2000 km.

W połowie czerwca 1974 r. roku Biała Podlaska stała się świadkiem niezwykłego wyczynu, który na zawsze wpisał się w historię miasta. Uczennice oraz uczniowie I LO im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Białej Podlaskiej ustanowili wtedy rekord świata w jeździe dwuosobowym rowerem na dystansie 2000 km. Wynik ten do dziś pozostaje niepobity, co świadczy o wyjątkowym osiągnięciu młodych mieszkańców Białej Podlaskiej.” – przypominają organizatorzy rajdu jubileuszowego.

22 czerwca o godz. 11:30 w założeniu zamkowo-parkowym Radziwiłłów odbędzie się spotkanie z bohaterami wydarzeń z 1974 r. Następnie uczestnicy spotkania wyruszą na „Rajd jubileuszowy” o długości 24 km.

O godz. 14:30 przy Stanicy Kajakowej przy ul. Zdanowskiego odbędzie się natomiast spotkanie, po którym wyruszy siedem rajdów na trasie ok. 17 km. 

Dodatkową atrakcją dnia będzie możliwość spróbowania jazdy na tandemie. Szczegóły zapisów osób chętnych na poniższym plakacie.

 

materiał: UM Biała Podlaska
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama