Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

VII Dzień Sportu osób z niepełnosprawnościami w SOSW w Międzyrzecu Podlaskim (film) (galeria)

7 czerwca społeczność dwóch placówek SOSW w Międzyrzecu Podlaskim i Zalutyniu wzięła udział w siódmej już edycji Dnia Sportu osób z niepełnosprawnościami. Impreza odbyła się w hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych nr 3.

Dzięki uprzejmości pani dyrektor ZPO nr 3 możemy korzystać z hali, bo ze względu na pogodę nie mogliśmy tego zrobić na dworze. Mamy dzisiaj gości ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu. To wydarzenie jest prawdziwym świętem sportu, a jego celem jest zapewnienie osobom z niepełnosprawnościami możliwości uczestnictwa we współzawodnictwie sportowym, tworzenie atmosfery olimpijskiej podczas zawodów, zwiększenie świadomości społecznej i wiedzy o możliwościach osób z niepełnosprawnościami, zapewnienie rodzicom i członkom rodzin osób niepełnosprawnych przeżycia radości, a przede wszystkim dumy ze swoich dzieci i podopiecznych, że biorą one udział w zawodach sportowych. A przede wszystkim jest to integracja i promocja zdrowego stylu życia – przybliżyła szczegóły wydarzenia wicedyrektor SOSW w Międzyrzecu Podlaskim Kinga Rosińska.

W przygotowaniu sportowej imprezy wsparcia udzielili: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Zrozumieć ich świat” działające przy SOSW w Międzyrzecu Podlaskim, a także firma Wipasz i miasto Międzyrzec Podlaski na czele z burmistrzem Pawłem Łysańczukiem. 

Bardzo się cieszymy, że w raamch PFRON mogliśmy uczestniczyć w tak pięknej imprezie. To, jak wpisały się w tę placówkę, w której jesteśmy, wszystkie zadania związane ze sportem osób niepełnosprawnych, to jest coś wspaniałego. My, jako osoby silniejsze, bardziej sprawne, cieszymy się, że możemy być z takimi osobami, możemy się od nich uczyć wspanialych zachowań, przede wszystkim wytrwałej pracy, pokonywania trudności mimo wszystko. Osoby z różnymi dysfunkcjami, najbardziej potrzebujące wsparcia, sa wspaniałymi osobami, od których możemy naprawdę dużo się uczyć. Takie przedsięwzięcia są bardzo potrzebne – zauważyła dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej Małgorzata Malczuk.

Oprawę sportową wydarzenia zapewnili studenci i ich opiekunowie Akademii Wychowania Fizycznego z Białej Podlaskiej, którzy przygotowali i przeprowadzili wszystkie konkurencje. W sportowych zmaganiach uczestniczyło łącznie około 70 zawodników z dwóch placówek SOSW.

To wydarzenie to ogromna szansa dla podopiecznych SOSW na wyjście z ośrodka, spotkanie się z innymi osobami, to integracja i dobra zabawa. 

Dla naszych dzieci to przede wszystkim integracja ze studentami, z innymi ośrodkami – z Zalutyniem, ponieważ nasze dzieci są zamknięte w ośrodkach, ludzie są chyba jeszcze mało doświadczeni jeśli chodzi o kontakt z dziećmi niepełnosprawnymi. Dla naszych dzieci jest to więc coś, na co czekają. Ludzie jeszcze boją się tych naszych dzieci. Tymczasem trzeba z tym żyć, staramy się pomagać rodzicom, jeśli chcą to jak najbardziej jesteśmy chętni, pomagamy, wychodzimy z pomocną dłonią – podkreśliła nauczyciel wychowania fizycznego w SOSW Katarzyna Mincewicz.

 

Galeria zdjęć – poniżej.

 

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Sylwia Łukaszuk
film: Radio Biper
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama