Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Parku Sztuki w Białej Podlaskiej – przypominamy (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 16 czerwca 2024
, godz. 12:00
Już od piątku 14 czerwca do niedzieli 16 czerwca Park Radziwiłłowski w Białej Podlaskiej stanie się plenerową galerią sztuki.

Stworzą ją artyści z całej Polski, to ich projekty zostały wybrane w drodze konkursu do zrealizowania i zaprezentowania w naszym pięknym parku. Rozpocznie się „Park Sztuki – działania artystyczne w przestrzeni”. Sztuka polska po raz kolejny – piętnasty -„przyjeżdża” do nas, do Białej Podlaskiej. Impreza na stałe wpisała się w krajobraz naszego miasta oraz parku. Podczas Parku Sztuki zobaczymy instalacje, obiekty, performance oraz wystawę retrospektywną, ukazującą historię tego wydarzenia.

Organizatorem 15. edycji Parku Sztuki jest Prezydent Miasta Biała Podlaska oraz Galeria Podlaska Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej. Park Sztuki został również objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska Pana Michała Litwiniuka. Partnerem projektu jest Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej.

Uroczyste otwarcie Parku Sztuki przez Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka odbędzie się 14 czerwca (piątek), o godz. 18.00 w Parku Radziwiłłowskim w Białej Podlaskiej. Następnie rozpoczną się działania artystyczne młodzieży z ZSZ nr 2 Ogólnokształcącego im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej oraz z Koła Plastycznego Kreska z BCK. Przewidziano oprowadzanie po obiektach i pokaz performances konkursowych. Poza konkursem zobaczymy performance Łukasza Głowackiego, Mariana Stępaka, Patryka Pykacza . 16 czerwca o godz.13.00 w niedzielę w Galerii Podlaskiej przy ul. Warszawskiej 12 zaplanowano rozstrzygnięcie konkursu Park Sztuki i wręczenie nagrody przez Prezydenta Miasta Biała Podlaska. W niedzielę 16 czerwca o godz. 13.00 w Galerii Podlaskiej zaplanowano wręczenie nagrody Parku Sztuki.

Na konkurs zgłoszono 16 projektów. W Jury zasiadali : prof. hab. Marian Stępak, Łukasz Głowacki, Mieczysław Skalimowski, Marek Jędrych, Renata Sobczak, Wiesława Kalicka oraz Patryk Pykacz. Do realizacji wybrano9 projektów. Poza konkursem zobaczymy instalacje Pauliny Francuz, uczniów z ZSZ nr 2 oraz Fotoklubu Podlaskiego.

Ważnym wydarzeniem tegorocznej edycji programu Parku Sztuki były warsztaty „Instalacja, obiekt, performance”, adresowane do młodzieży z Koła Plastycznego Kreska z BCK oraz z ZSZ nr 2 Ogólnokształcącego im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej (opiekun grupy, nauczyciel Marta Bąkowska), które odbyły się 18 maja 2024 r. w Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej. Poprowadzili je prof. hab. Marian Stępak (pracownik naukowo-dydaktyczny, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) oraz Łukasz Głowacki (nauczyciel, Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie).

Wszystkie prace można oglądać od piątku 14 czerwca od godz. 18.00 do 16 czerwca do godz. 16. 00 w Parku Radziwiłłowskim. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta oraz okolic do udziału w wydarzeniu, do oglądania dzieł oraz do rozmów z artystami.

 

materiał: Bialskie Centrum Kultury
tekst i zdjęcia: Patrycja Sawczuk Impresariat artystyczny Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama