Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Biała Podlaska: Projekt i materiały zamówione. Budowa ulicy Czesława Wroczyńskiego (galeria)

Medos Macin Kępa z Wólki Łosinieckiej k.Suśca wykona dokumentację. Laskowski sp. z o.o. zakupi i dostarczy materiały budowlane potrzebne do budowy. Miasto Biała Podlaska etapowo realizuje budowę ulicy Czesława Wroczyńskiego na osiedlu Podmiejska. Niejako "przy okazji" zbudowane zostanie także skrzyżowanie z ulicą Witolda Pileckiego wraz z fragmentem ulicy. Powstanie też brakujący odcinek ulicy Augusta Fieldorfa.

Wiadomo już, że wykonaniem dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Budowa ulicy Augusta Fieldorfa oraz ulicy Czesława Wroczyńskiego w Białej Podlaskiej”, po wygranym przetargu zajmuje się firma Medos Marcin Kępa z Wólki Łosinieckiej niedaleko Suśca. Dokumentacja kosztować będzie Miasto Biała Podlaska ok. 96 tys. zł. To sporo mniej od zarezerwowanej kwoty w budżecie (prawie 180 tys. zł) i dużo mniej od najwyższej cenowo oferty w tym zakresie (prawie 200 tys. zł).

Dokumentacja techniczna wraz z kosztorysem inwestorskim dotyczy budowy dróg: nr 100709L (ul. Augusta Fieldorfa), nr 100710L (ul. Czesława Wroczyńskiego), nr 100714L (ul. Witolda Pileckiego) w Białej Podlaskiej wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną w ramach zadania pod nazwą: „Budowa ulicy Augusta Fieldorfa oraz ulicy Czesława Wroczyńskiego w Białej Podlaskiej”.

W dokumentacji przewidziano:

– budowę jezdni: ul. Czesława Wroczyńskiego – długości około 400m,
– ul. Augusta Fieldorfa – długości około 45m,
– ul. Witolda Pileckiego – długości około 80m,
jezdnie powstaną z kostki betonowej wraz ze skrzyżowaniem wyniesionym z ul. Witolda Pileckiego oraz połączeniami z istniejącymi drogami osiedlowymi,

Do tego przewidziano budowę chodników – obustronnych dróg dla pieszych z betonowej kostki betonowej obramowaną obrzeżami betonowymi. Powstaną miejsca postojowe, wyniesione przejścia dla pieszych, a także odcinek drogi dla rowerów z betonu asfaltowego obramowaną obrzeżami betonowymi.

Otoczenie doczeka się wykonania zieleńców – w tym nasadzenia drzew i krzewów – z szczególnym uwzględnieniem zieleńca przy budynku Wroczyńskiego 2 – w tym miejscu oczekiwany jest projekt zieleni z obiektami małej architektury tj. chodniki, kosze na śmieci, itp..

Wraz z budową ulic i chodników powstanie wydzielone oświetlenie kablowe na ul. Augusta Fieldorfa od skrzyżowania z ul. Armii Krajowej do ul. Cz. Wroczyńskiego oraz na ul. Cz. Wroczyńskiego i ul. W. Pileckiego.

Aby wykonać zaplanowane zadania Miasto Biała Podlaska w drugim przetargu zleciło „Zakup i dostawę wyrobów budowlanych przeznaczonych do wspólnej realizacji inwestycji pod nazwą Budowa ulicy Czesława Wroczyńskiego w Białej Podlaskiej”. Ten etap budowy wymienionych wyżej ulic na osiedlu Podmiejska zrealizuje firma Laskowski sp. z o.o. z Białej Podlaskiej. Koszt tego etapu to nieco ponad 188 tys. zł. Miasto w budżecie zarezerwowało na ten cel 230 tys. zł. Oferty które napłynęły, a było ich trzy, mieściły się ze znacznym marginesem zapasu w zarezerwowanej kwocie. Najniższa – Laskowski sp. z o.o. – pozwoli na ponad 40 tys. zł oszczędności.

Sporo trzeba zakupić i dostarczyć:

kostka brukowa betonowa, krawężnik betonowy o przekroju poprzecznym, krawężniki łukowe, obrzeże betonowe, rury PVC do kanalizacji zewnętrznej, rury PP do kanalizacji rozsączającej, kręgi betonowe, pierścienie żelbetowe odciążające, pokrywy nadstudzienne żelbetowe, włazy, stopnie żeliwne do kanałów, wpusty drogowe uliczne żeliwne i kilka innych punktów.

Kolejny etap to już budowa ulic.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst i zdjęcia: Leszek Niedaleki
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama