Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Olimpiada przedszkolaków z Kodnia (galeria)

Dnia 5 czerwca 2024 r. w Przedszkolu Samorządowym w Zespole Placówek Oświatowych w Kodniu odbyła się VIII Sportowa Olimpiada Przedszkolaka. W tym roku połączona z Dniem Dziecka.

Z uwagi na deszczową pogodę, tegoroczne zmagania przedszkolaków miały miejsce na hali sportowo-widowiskowej ZPO w Kodniu. Zgodnie z tradycją, na początku, zgromadzonej publiczności, zaprezentowali się młodzi sportowcy. Każda grupa wiekowa, a więc Pszczółki, Misie, Smerfy, Sówki i Biedronki, wkroczyła na salę wkroczyła w różnokolorowych koszulkach oraz z transparentami z nazwami drużyn.

Zgodnie z olimpijską tradycją zapłonął znicz olimpijski, a także uroczyście została wniesiona flaga olimpijska.
Dyrektor ZPO w Kodniu, Jacek Malarski, przybliżył przedszkolakom historię igrzysk olimpijskich oraz związaną z nimi symbolikę.

Zawody sportowe poprowadzili wychowawcy pod kierunkiem Macieja Czaplickiego z Drużyny Kangura (przedszkoliada.pl). Zmagania olimpijskie przedszkolaków upłynęły pod znakiem sportowej rywalizacji fair play. Zła pogoda nie przeszkodziła nam w dobrej zabawie, w programie Olimpiady znalazły się nie tylko konkurencje sportowe, ale także zabawa na dmuchańcach, które ustawiono w hali.

Podczas sportowej rywalizacji oraz zabawy, dzieci mogły cieszyć się smakołykami, zdrowymi owocami i sokami przygotowanymi przez rodziców. Na zakończenie przedszkolnych igrzysk, każdy z uczestników otrzymał złoty medal olimpijski, dyplom oraz nagrodę w postaci piłki (już za chwilę początek Euro 2024).

Celem imprezy sportowo-rekreacyjnej organizowanej w Przedszkolu Samorządowym w Kodniu, jest promowanie zachowań prozdrowotnych, wolnych od nałogów u dzieci, młodzieży, jak i dorosłych mieszkańców Gminy Kodeń. Celem imprezy są również działania profilaktyczne dotyczące rozwiązywania konfliktów i eliminowanie przemocy. Podczas naszej imprezy chcemy również wychowywać dzieciaki poprzez sport, ruch i zabawę na świeżym powietrzu.

Olimpiada Przedszkolaków to impreza cykliczna, w swojej organizacji nawiązuje do tradycji letnich igrzysk olimpijskich, które w tym roku odbędą się w Paryżu.

Organizację tegorocznej, ósmej już Olimpiady Przedszkolaka, która miała miejsce w Przedszkolu Samorządowym, aktywnie wsparła Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kodniu oraz Rodzice. Organizatorzy wyrażają ogromną wdzięczności tym wszystkim, którzy przyczynili się do tej wspaniałej zabawy, dziękujemy również panu wójtowi Jerzemu Trociowi za słodkie wsparcie i słodkie upominki dla małych olimpijczyków.


materiał: Przedszkole samorządowy w ZPO w Kodniu.
tekst i zdjęcia: Jacek Malarski dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Kodniu
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama