Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Duszpasterstwo Harcerek i Harcerzy świętuje 40-lecie działalności (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 16 czerwca 2024
, godz. 09:00
W 2024 r. Duszpasterstwo Harcerek i Harcerzy świętuje jubileusz 40-lecia działalności. Z tej okazji już 16 czerwca odbędzie się uroczysty zlot zainaugurowany mszą świętą, po której zgromadzeni obejrzą film, wykonają wspólne pamiątkowe zdjęcia i będą bawić się podczas obrzędowego ogniska i pikniku.

Biała Podlaska, 16 czerwca 2024 – Harcerze i harcerki będą świętować cztery dekady przyjaźni i wspólnych wartości.

W nadchodzącą niedzielę, 16 czerwca 2024 roku, w Białej Podlaskiej odbędzie się wyjątkowe wydarzenie: Zlot 40-lecia Duszpasterstwa Harcerek i Harcerzy (DHiH). Na zlot przybędą byli i obecni członkowie harcerstwa, przyjaciele, rodzice oraz sympatycy, by wspólnie uczcić ten ważny jubileusz.

– Chcemy, aby przede wszystkim był to czas świętowania przyjaźni i spotkań po latach – mówi Marek Siłuszyk, współorganizator wydarzenia.

Historia pełna pasji i zaangażowania

40 lat temu ks. Marian Daniluk rozpoczął historię, która trwa do dzisiaj. Na fali odnowy idei harcerskiej w latach 80-tych założył pierwszą drużynę harcerską w Garwolinie, potem w Pilawie, Międzyrzecu Podlaskim i Białej Podlaskiej. Choć obecnie formalnie środowiska te należą do różnych organizacji harcerskich (ZHR, SHK „Zawisza”), to wszyscy wychowywali się na tym samym fundamencie i wartościach.

Wiele przeżyć, wiele przygód, wiele wspomnień. Wszystkich zapraszam bardzo serdecznie. Niezależnie jak długo byliście w drużynach: czy miesiąc, czy rok, czy też wiele lat. Miło nam będzie zobaczyć także przyjaciół harcerstwa, rodziców – przybywajcie całymi rodzinami! – zaprasza ks. Marian Daniluk, twórca DHiH

Program pełen wspomnień i atrakcji

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9:00 od rejestracji uczestników, po której nastąpi Eucharystia (godz. 10:00) w Parafii NNMP w Białej Podlaskiej. Po mszy, uczestnicy przeniosą się do Kina Merkury na pokaz filmu dokumentalnego „Historia DHiH”. To niepowtarzalna okazja, by przypomnieć sobie początki i rozwój tego niezwykłego ruchu.

Dalsza część uroczystości odbędzie się w Dworku Diana w Sławacinku Nowym, gdzie planowane jest powitanie gości, zawiązanie wspólnoty oraz wykonanie pamiątkowego zdjęcia. Program zlotu jest bogaty w różnorodne aktywności, takie jak wspólny obiad, luźne rozmowy przy kawie i herbacie oraz ognisko obrzędowe. Zwieńczeniem dnia będzie piknik harcerski z kiełbaskami, dzikiem oraz tańcami i zabawami na świeżym powietrzu.

Aby uczestniczyć w drugiej części wydarzenia potrzeba zarejestrować się na stronie www.dhih.pl

Duch harcerstwa ponad pokoleniami

Zlot będzie nie tylko okazją do wspomnień i spotkań po latach, ale także do ukazania ciągłości i trwałości idei harcerskiej. Obecność wielu pokoleń harcerzy i harcerek świadczy o silnym wpływie harcerstwa na życie młodych ludzi, którzy przez lata kształtowali swoje charaktery i wartości na podstawie harcerskiego etosu.

Oczekiwanie na niezapomniane chwile

Już w najbliższą niedzielę Biała Podlaska stanie się miejscem wyjątkowego spotkania ludzi, którym bliskie są harcerskie ideały. Wspólne świętowanie, przypominanie historii i tworzenie nowych wspomnień – to wszystko czeka na uczestników Zlotu 40-lecia Duszpasterstwa Harcerek i Harcerzy.

Zapraszamy wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przez te lata byli (lub są) związani z DHiH (także rodziców i sympatyków) do wzięcia udziału w tym niezwykłym wydarzeniu, które z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Program Zlotu

9:00 Rejestracja uczestników
10:00 Eucharystia Parafia NNMP w Białej Podlaskiej ul. Brzeska 33A
11:15 – 12:00 Pokaz filmu dokumentalnego Historia DHiH (Kino Merkury, Biała Podlaska)
Przejazd do Dworku Diana (Sławacinek Nowy, Porosiuki 73 C)
12:30 Powitanie gości, zawiązanie wspólnoty
12:45 Pamiątkowe zdjęcie
13:00 Obiad
15:00 Luźne rozmowy przy kawie, herbacie i ciasteczku
16:00 Ognisko obrzędowe
17:00 Piknik harcerski, kiełbaski, dzik, harce, tańce i zabawy na świeżym powietrzu.

 

materiał: Mateusz Stolarski, biuro prasowe Zlotu 40-lecia DHiH
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama