Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Bohaterzy z Zabłocia. Funkcjonariusze Służby Więziennej nieśli pomoc ofiarom kolizji drogowej

Trzej funkcjonariusze Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej, wracając ze służby pełnionej w Oddziale Zewnętrznym w Zabłociu byli świadkami kolizji drogowej. Wykazali się godną uznania postawą.

11 czerwca br. podziękowania funkcjonariuszom : ppor. Andrzejowi Plandowskiemu, st. sierż. Karolowi Walczuk – Wałczuk oraz szer. Przemysławowi Rabajczyk za godną uznania postawę, wręczył Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Lublinie płk Piotr Burak. Również p.o. Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej insp. Andrzej Antoniewski wystosował list gratulacyjny Dyrektorowi Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej kpt. Dariuszowi Kielak.

Funkcjonariusze zauważyli kierującego pojazdem, który stracił panowanie nad autem i dachował. O zdarzeniu poinformowali służby ratunkowe dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali swoje auto i ruszyli na pomoc. Podczas sprawdzania czy nikt z pasażerów nie potrzebuje pomocy, funkcjonariusze zauważyli, że kierowca pojazdu próbuje oddalić się z miejsca zdarzenia. Szybko zorientowali się, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu. Udało się go zatrzymać, mimo że stawiał opór. Dodatkowo na koncie mężczyzny figuruje aktywny zakaz kierowania pojazdami.

To wydarzenie jest kolejnym przykładem na to, jak ważna jest gotowość do działania i odwaga w niesieniu pomocy. Funkcjonariusze Służby Więziennej, którzy zatrzymali pijanego kierowcę, pokazali, że ich służba nie kończy się w momencie opuszczenia murów zakładu karnego. Ich bohaterska postawa przyczyniła się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach i zasługuje na najwyższe uznanie.

.

materiał: Zakład Karny w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: mł. chor. Małgorzata Łaska Rzecznik Prasowy Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej 
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama