Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Policjanci z janowskiego komisariatu uczestniczyli w Gminnym Dniu Dziecka

Wczoraj policjanci z janowskiego komisariatu uczestniczyli w Gminnym Dniu Dziecka w miejscowości Rokitno. Odwiedzili też uczestników Dnia Rodziny w Uroczysku Zaborek. Najmłodsi uczestnicy festynów mieli okazję usiąść za kierownicą policyjnego auta czy przymierzyć elementy umundurowania. Spotkania pozwoliły też przybliżyć dzieciom zawód policjanta.

Wczoraj dzielnicowi janowskiego komisariatu spotkali się z mieszkańcami gminy Rokitno. Okazją ku temu były obchody „Gminnego Dnia Dziecka”. Podczas festynu zorganizowanego na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej w Rokitnie zarówno na dzieci jak i ich opiekunów czekało wiele atrakcji. Maluchy i Ci „trochę starsi” chętnie oglądali sprzęt policyjny i przymierzali elementy umundurowania.

Wiele emocji wzbudziło również użycie w aucie sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Każde dziecko chciało usiąść za kierownicą radiowozu, a także porozmawiać z policjantami i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się również, czym zajmują się policjanci i jak wygląda ich codzienna służba.

Również podczas Dnia Rodziny, który odbył się wczoraj na terenie Uroczyska Zaborek policyjne stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Podczas spotkań z najmłodszymi mieszkańcami naszego powiatu, policjanci nie zapominają o prewencji i profilaktyce. Dlatego i tym razem, w związku ze zbliżającymi się wakacjami, nie zabrakło informacji dotyczących bezpieczeństwa. Wizyty minęły w atmosferze dobrej zabawy, a radosny uśmiech nie znikał z twarzy maluchów. Pozwoliły także przybliżyć dzieciom zawód policjanta.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama