Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

253 zawodników na mecie XVI Biegu Papieskiego w Janowie Podlaskim (film) (galeria)

29 maja na terenie Stadniny Koni w Janowie Podlaskim odbył się XVI Bieg Papieski, w którym wzięło udział 253 zawodników z powiatu bialskiego oraz Siedlec.

Organizatorów imprezy: Zespół Placówek Oświatowych w Janowie Podlaskim, Bialski Szkolny Związek Sportowy oraz Stadnina Koni w Janowie Podlaskim wsparli sponsorzy: Gmina Janów Podlaski, Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Zespół Placówek Oświatowych w Janowie Podlaskim oraz Stadnina Koni w Janowie Podlaskim.

Na linii startu XVI Biegu Papieskiego stanęło 253 zawodników z powiatu bialskiego: Białej Podlaskiej, Chotyłowa, Janowa Podlaskiego, Konstantynowa, Leśnej Podlaskiej, Międzyrzeca Podlaskiego, Motwicy, Piszczaca, Rokitna i Wisznic, a także Siedlec. Rywalizacja przebiegała w sześciu kategoriach wiekowych dziewcząt oraz siedmiu dla chłopców. Dodatkowo przeprowadzona została klasyfikacja drużynowa szkół w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady.

Zawodników powitali wspólnie wójt gminy Janów Podlaski Karol Michałowski, prezes Stadniny Koni w Janowie Podlaskim Leszek Świętochowski, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Janowie Podlaskim Teresa Hryciuk oraz wiceprzewodniczący Bialskiego Szkolnego Związku Sportowego Stanisław Polaczuk. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali sędzia główny Maciej Kublik, sędziowie Stanisław Polaczuk, Grzegorz Demianiuk, Grzegorz Kotlarczuk i Jarosław Hryciuk, a także sekretariat zawodów w składzie Dorota Jakimiuk-Orzechowska, Wioletta Doroszuk i Monika Dwojak.

To już szesnaste biegi papieskie, ich kontynuacja jest bardzo ważna, w przyszłym roku planujemy już siedemnaste. Integrujemy młodych ludzi przy bieganiu, jesteśmy na terenie stadniny koni, wszystko jest pięknie zorganizowane, tym bardziej cieszę się, że mogę być gospodarzem tych zawodów – podkreśla wójt gminy Janów Podlaski Karol Michałowski. Jak mówił do zawodników podczas otwarcia imprezy, choć nie każdy wygra medal, to jest wygranym już poprzez samo uczestnictwo. – Samo uczestnictwo, promocja zdrowego stylu życia i biegów, jest już samą nagrodą. Te dzieci, które tutaj są, nie są z przypadku, one lubią biegać, a my im to umożliwiamy, również rywalizację.

Celem imprezy jest uczczenie rocznicy urodzin wielkiego Polaka papieża św. Jana Pawła II, popularyzacja biegania i zdrowego stylu życia oraz integracja środowisk lokalnych.

Bardzo się cieszę, że organizatorzy wybrali to miejsce, stadninę koni, dla rekreacji, sportu i wypoczynku. Wszyscy wiemy, że sport to zdrowie. Cieszymy się, że stadnina może służyć rozgrywaniu zawodów, ale jesteśmy również codziennie otwarci na turystów. Mamy przewodników, przez strony internetowe można się zgłaszać, zamawiać. Dysponujemy również różnymi atrakcjami – zachęca do odwiedzania stadniny prezes Leszek Świętochowski.

Już dzisiaj polecamy – drugi weekend sierpnia, od 8 do 12 sierpnia – w stadninie odbędą się Dni Otwarte Konia Arabskiego

Galeria zdjęć – poniżej.

Wyniki:
Janów Podlaski: Wyniki 16. Biegu Papieskiego (film) (galeria) <<==>> LINK

 

materiał: Radio Biper Gmina Janów Podlaski / Powiat Bialski
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk / Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama